Ciekawe strony

Akty normatywne

Jubileusz 70-lecia OSP Rymań - 26.08.2017 Drukuj Email

IMG 1727 250px

Jubileusz 70-lecia OSP Rymań

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymaniu uroczyście świętowała 26 sierpnia, jubileusz swego 70-lecia.
Rocznicowe uroczystości na placu przy strażnicy rozpoczęły się od zbiórki oddziału,  zgłoszenia meldunku, dokonał Szymon Hładuń.
Oficjalną część obchodów jubileuszowych poprowadził prezes jednostki OSP w Rymaniu Robert Piskorz.
Po słowach powitania skierowanych do gości przez prezesa Roberta Piskorza, dh Szymon Hładuń i Szymon Piotrowski przybliżyli wszystkim zebranym gościom rys historyczny jednostki.
Następnie zasłużonych strażaków udekorowano Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Medalami Za Zasługi dla Pożarnictwa, a także odznakami Wzorowego Strażaka.

Uroczystego odsłonięcia jubileuszowej tablicy dokonali Władysław Sikorski, Leszek Szamburski i Tadeusz Paszko – Seniorzy OSP Rymań.
Po ceremonii przyszedł czas na gratulacje i życzenia dla jednostki – jubilatki. Pospieszyli z nimi m.in. Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki, Radny Województwa Zachodniopomorskiego Lech Bany, Zastępca Komendanta PSP w Kołobrzegu Andrzej Gołdyn, Kierownik Posterunku Ratownictwa Medycznego Grzegorz Wasik, Przedstawiciele Jednostek OSP, Dyrektor ZSP Henryk Gromek, Sołtys miejscowości Rymań Mirosław Kiełkowski oraz Członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP Jerzy Bartnik.

Oficjalną część uroczystości zakończyło wręczenie przez prezesa OSP Rymań podziękowań dla osób i instytucji, które przyczyniły w rozwój jednostki oraz statuetek jubileuszowych dla zaproszonych gości.

Po części oficjalnej jubileuszu, zaprezentowano krótki film prezentujący jednostkę.
Wszyscy zgromadzeni, w szczególności starsi, wspominali jak na przestrzeni ostatnich 70. lat wiele się zmieniło w zakresie warunków działalności i wyposażenia jednostki.
Organizatorzy uroczystości serdecznie dziękują.

 

Ostrzeżenia Meteo

Video

Serwis Mapowy

Szybki PIT

Kącik Przedsiębiorcy

Linki