Ogłoszenia ARiMR
Punkt Informacyjny ARiMR w Siemyślu Drukuj Email

ARiMr logo male 200x201Punkt Informacyjny ARiMR

1 września 2016 r. uruchomiono specjalny punkt informacyjny w Biurze Powiatowym w Siemyślu i w Zachodniopomorskim Oddziale Regionalnym ARiMR w Szczecinie

 Od dnia 1 września w Biurze Powiatowym w Siemyślu i w Oddziale Regionalnym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła  PUNKTY INFORMACYJNE ARiMR. W ten sposób chcemy ułatwić naszym rolnikom, przedsiębiorcom oraz przetwórcom i innym osobom zainteresowanym pomocą, dostęp do informacji o ofercie wsparcia realizowanego przez ARiMR, a także promować poszczególne formy tej pomocy. Dzięki punktom informacyjnym chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom  tym wszystkim, którzy potrzebują rzetelnej i jasnej informacji o kolejnych działaniach  uruchamianych
w ramach PROW 2014-2020 oraz  innych zadaniach związanych z obecną perspektywą finansową. Podstawowym zadaniem PUNKTÓW INFORMACYJNYCH ARiMR jest udzielanie pełnej i rzetelnej informacji o obecnie wdrażanych instrumentach wsparcia, oferowanych przez naszą Agencję. Osoba, która odwiedzi nasz Punkt zostanie poinformowana o możliwościach uzyskania różnych form wsparcia finansowego, wymaganiach formalnych, terminach naborów wniosków oraz  wysokości dofinansowania w ramach konkretnych działań.

Punkt informacyjny jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz.7.30-15.30

BP ARiMR w Siemyślu

 
Nabór wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, ONW i rolnośrodowiskowych 2014 Drukuj Email

logo ARiMR 100

Od dnia 17 marca 2014 r. można do ARiMR składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich, ONW, rolnośrodowiskowych oraz wniosków o wypłatę pomocy na zalesianie.

Wnioski o przyznanie wymienionych wyżej rodzajów płatności można składać do 15 maja br., drogą elektroniczną przez Internet oraz za pośrednictwem poczty. Rolnicy, którzy złożą swoje wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 9 czerwca 2014 r., otrzymają pomniejszone należne im płatności o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 2 czerwca 2014 r. Korekty wniosków złożone po tym terminie, ale nie później niż do 9 czerwca, będą obarczone sankcjami finansowymi polegającymi na pomniejszeniu należnych dopłat o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

Na realizację płatności bezpośrednich za 2014 r. ARiMR ma ok. 3,4 mld euro. Szacunkowa maksymalna stawka jednolitej płatności obszarowej w 2014 r. wyniesie ok. 219,87 euro na 1 hektar.

Czytaj całość ...
 
Nabór wniosków "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" Drukuj Email

logo ARiMR 100Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformował o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 312 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w terminie od dnia 15 kwietnia 2013 r. do dnia 26 kwietnia 2013 r.

Nabór wniosków o przyznanie pomocy dotyczy operacji planowanych do realizacji na terenie wszystkich województw, z wyjątkiem województwa wielkopolskiego.

Warunki i tryb przyznawania pomocy, w tym szczegółowe informacje o prawach i obowiązkach beneficjentów, określa rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 lipca 2008r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz. U. Nr 139 poz. 883, z późn. zm.).

Czytaj całość ...
 
Nabór wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, ONW i rolnośrodowiskowych. Drukuj Email

logo ARiMR 100

15.03.2013 r. Ruszył nabór wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, ONW i rolnośrodowiskowych.


15 marca br. rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, płatności ONW oraz płatności rolnośrodowiskowej.

O wszystkie te płatności rolnicy mogą się ubiegać składając jeden wspólny wniosek. Rolnicy, którzy ubiegali się o te płatności w roku ubiegłym otrzymali z Agencji wstępnie wypełniony wniosek o przyznanie płatności wraz z załącznikami graficznymi oraz instrukcją wypełniania wniosku i załączników graficznych. Wnioski należy składać do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 15 maja 2013 roku.

Czytaj całość ...
 
Nabór wniosków „Modernizacja gospodarstw rolnych" Drukuj Email

logo ARiMR 100

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych".

 

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 121 "Modernizacja gospodarstw rolnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w terminie od dnia 27 marca 2013 r. do dnia 23 kwietnia 2013 r. na operacje realizowane w województwach: lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Czytaj całość ...
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 9

Video

Serwis Mapowy

Kącik Przedsiębiorcy

Linki

Dorzecze Parsęty MOBILE