Ogłoszenia ARiMR
Od 2010r. obowiązują nowe normy dobrej kultury rolnej Drukuj Email
ARiMr_logo_male_131x107ARiMR napis_logo
OD 2010 ROKU  OBOWIĄZUJĄ NOWE NORMY DOBREJ KULTURY ROLNEJ ZGODNEJ
Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA

 

Od 2010 rolników ubiegających się o płatności w ramach następujących programów pomocowych:

płatności bezpośrednich;

dopłat wspierających gospodarowanie na obszarach górskich i innych obszarach
o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW);

programu rolno środowiskowego;

zalesiania gruntów rolnych;

obowiązują dodatkowe normy dobrej kultury rolnej zgodnej z ochroną środowiska
w zakresie:
Czytaj całość ...
 
Pieniądze dla sektora rybackiego Drukuj Email
czwartek, 17 września 2009 09:21

ARiMr_logo_male 200x201

ARiMR napis_logo

195,75 mln euro przewidziano na inwestycje i rekompensaty dla sektora rybackiego w ramach drugiej osi priorytetowej Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013

Weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania i wypłaty pomocy w ramach projektów finansowanych ze środków drugiej osi priorytetowej „Akwakultura, rybołówstwo śródlądowe, przetwórstwo i obrót produktami rybołówstwa i akwakultury" Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 - 2013". Zgodnie z jego zapisami na inwestycje związane z chowem i hodowlą ryb, rybołówstwem śródlądowym oraz na przetwórstwo i obrót produktami rybnymi, a także działania wodo-środowiskowe i projekty wpływające na ochronę zdrowia ryb przeznaczono łącznie 195,75 mln euro.

Czytaj całość ...
 
Pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników i przedsiębiorców Drukuj Email
czwartek, 17 września 2009 09:05

ARiMr_logo_male 200x201

ARiMR napis_logo

Kierownik Biura Powiatu Kołobrzeskiego z siedzibą w Siemyślu informuje:

Są pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników i przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego

Rolnicy mogą korzystać z preferencyjnych kredytów inwestycyjnych i klęskowych, do których oprocentowania dopłaca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Agencja przyznała do końca lipca br. ośmiu współpracującym z nią bankom ponad 37 mln zł na dopłaty do oprocentowania nowo udzielanych kredytów inwestycyjnych i w ten sposób zaspokoiła w pełni zapotrzebowanie zgłoszone przez te banki. Według ostrożnych szacunków kwota ta pozwoli udzielić kredytów na łączną kwotę 3,74 mld zł. Tymczasem do końca lipca br. banki udzieliły rolnikom i przedsiębiorcom z sektora rolno-spożywczego takich kredytów na kwotę przekraczającą jedynie 659 mln zł.

Czytaj całość ...
 
Komunikat ARiMR - Płatności obszarowe Drukuj Email

ARiMr_logo_male 200x201

ARiMR napis_logo

ARiMR wypłaci w rekordowym tempie dopłaty bezpośrednich za 2009 r.
Zgodnie z zapowiedziami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marka Sawickiego, już od 16 października br. ARiMR rozpocznie wypłacanie pieniędzy rolnikom którzy prowadzą działalność na obszarach o trudnych warunkach gospodarowania lub na terenach górskich (ONW). Natomiast płatności bezpośrednie Agencja rozpocznie wypłacać zgodnie z obowiązującymi przepisami od 1 grudnia br. ARiMR dołoży wszelkich starań, aby dopłaty te jeszcze w grudniu otrzymało około 70% rolników, którzy złożyli w tym roku wnioski o takie płatności, a było ich łącznie około 1,4 miliona. O dopłaty ONW ubiega się co roku ponad 700 tys. rolników. W pierwszej kolejności dopłaty, zarówno ONW jak i bezpośrednie, będą otrzymywali rolnicy, których gospodarstwa zostały dotknięte tegorocznymi klęskami żywiołowymi.

Czytaj całość ...
 
Komunikat ARiMR - Modernizacja Drukuj Email

ARiMr_logo_male 200x201

ARiMR napis_logo

Więcej pieniędzy dla rolników, którzy złożyli wnioski o wsparcie na „Modernizacje gospodarstw rolnych" w 2009 r.

Kierownik Biura Powiatu Kołobrzeskiego informuje: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki zwiększył o blisko połowę; z 577,7 milionów euro do 855,2 miliona euro wysokość środków na „Modernizację gospodarstw rolnych" w 2009 roku. Dzięki zmianie Rozporządzenia znacznie więcej rolników otrzyma pomoc na inwestycje w swoich gospodarstwach spośród tych, którzy w tym roku złożyli wnioski o takie dofinansowanie.

Czytaj całość ...
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 9

Video

Serwis Mapowy

Kącik Przedsiębiorcy

Linki

Dorzecze Parsęty MOBILE