Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

newjoomla
Nowy numer biuletynu "PULS RYMANIA 2/2016" Drukuj Email

PR 55 lipiec 2016 171Zapraszamy do czytania najnowszego numeru biuletynu PULS RYMANIA 2/2016 (55), który zawiera między innymi takie artykuły jak:
- Świadomie wyrzucajmy śmieci w miejscach do tego przygotowanych
- Nowa perspektywa finansowania obszarów wiejskich
- Co słychać w Szkole w Drozdowie?
- Koniec roku szkolnego, czyli…
- SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
- Wycieczka do Poznania
- Wędkarski Dzień Dziecka
- I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii”
- Trwać przy źródle miłości
- Uczniowie zsp na polach Lednickich
- Spotkanie z potomkami rodu Von Dewitz
- Odnaleźliśmy nagrobek Lothara Von Dewitz
- Akademia w Rzesznikowie
- Seniorzy w Saksonii
- Słoneczko w Warszawie

Pobierz PULS RYMANIA 2/2016 (55)

 
Ogłoszenie ARiMR - 05.05.2022 r. Drukuj Email

Nowe logo ARIMR 250px

Do 100 tys. euro rocznie na tworzenie grup i organizacji producentów – nabór wystartował Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po raz jedenasty uruchomiła nabór wnioski o dofinansowanie na tworzenia grup producentów i organizacji producentów. O tę formę wsparcia, pochodzącą z budżetu PROW 2014-2020, można ubiegać się od 4 maja do 17 czerwca 2022 r.

 

Pomoc skierowana jest do nowych grup producentów rolnych, uznanych od 1 czerwca 2021 r. na podstawie ustawy z 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach. Grupy te muszą składać się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo. O dofinansowanie mogą starać się również organizacje producentów, uznane na podstawie przepisów ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych. Pomocy tej nie mogą otrzymać podmioty zrzeszające producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.

Czytaj dalej ...
 
"Siła w Grupie" ogłasza nabory wniosków Drukuj Email

Sila w Grupie 172x100Stowarzyszenie LGD "Siła w Grupie" ogłasza nabory wniosków w ramach działań: "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" oraz "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" w terminie 26.11.2012 - 11.12.2012 r.

Ogłoszenie o naborze - pobierz

Czytaj całość ...
 
ZIT KKBOF - konsultacje społeczne Strategii Drukuj Email

Konsultacje społeczne projektu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2030 

Serdecznie zapraszamy do wyrażenia swojej opinii na temat projektu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2030.

W jaki sposób powinna rozwijać się gmina i powiat? Jak powinna być prowadzona współpraca samorządów w kontekście terytorialnym? Czy wskazane cele i priorytety są właściwe?

Zachęcamy mieszkańców, instytucje społeczne i podmioty gospodarcze do zgłaszania uwag i opinii dotyczących  dokumentu Strategii ZIT KKBOF. 

Dokument obejmuje obszar 23 samorządów z powiatów koszalińskiego, kołobrzeskiego, białogardzkiego i Miasto Koszalin.

Niniejszy dokument to wytyczne dla samorządów, które będą podstawą do  podejmowania działań na rzecz dalszego rozwoju.

Informacje o konsultacjach:

  1. Konsultacje społeczne przeprowadzone będą od dnia 14 marca 2024 r. do dnia 28 marca 2024 r.
  2. Wszyscy zainteresowani, w określonym powyżej terminie mogą zapoznać się z dokumentem projektu Strategii ZIT KKBOF.
  3. Projekt dokumentu Strategii ZIT KKBOF dostępny jest na stronach internetowych samorządów wchodzących w skład porozumienia jednostek samorządu terytorialnego (strony internetowe gmin powiatu koszalińskiego, kołobrzeskiego, białogardzkiego i Miasta Koszalin oraz stronach internetowych Starostw Powiatowych).
  4. Każdy ma prawo składania uwag i wniosków w terminie określonym powyżej.
  5. Uwagi i wnioski można zgłaszać  poprzez wypełnienie formularza konsultacyjnego zamieszczonego na stronach internetowych Partnerów porozumienia jednostek samorządu terytorialnego KKBOF.

Uwagi do dokumentu można składać:
1. drogą elektroniczną, przesyłając formularz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2. pisemnie, przesyłając formularz na adres pocztowy na adres: Urząd Miejski; Rynek Staromiejski 6-7, 75-007 Koszalin – z dopiskiem „Konsultacje społeczne Strategii ZIT KKBOF”

3. osobiście:
- podczas spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się w dn. 22 marca br. w g. 13-15 w sali klubowej A w Urzędzie Miejskim w Koszalinie, Rynek Staromiejski 6-7 (poziom -1)
- w siedzibie punktu konsultacyjnego: ul. Zwycięstwa 42, Koszalin, piętro II, pokój nr 212 w godzinach otwarcia: pon-pt – 8.00 – 15.00
- lub telefonicznie: 94 348 39 12; 94 348 39 13

Uwagi i wnioski zgłoszone po dniu 28 marca 2024 r. nie będą rozpatrywane.

Załączniki:
1. Formularz zgłaszania wniosków - POBIERZ
2. Strategia ZIT KKBOF (projekt) - POBIERZ
3. Lista zamierzeń inwestycyjnych - POBIERZ

 
Ogłoszenie ARiMR - 19.04.2022 r. Drukuj Email

Nowe logo ARIMR 250px

Przedłużony termin naboru wniosków o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Do 31 maja 2022 r., czyli o ponad miesiąc dłużej, ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

Pierwotnie obowiązywał termin naboru od 28 lutego do 28 kwietnia 2022 r. Teraz, by ubiegać się o wsparcie finansowanego z PROW na lata 2014-2020 na założenie własnego pozarolniczego biznesu na wsi, będzie czas do końca maja. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Dokumenty można dostarczać osobiście, przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysyłać rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej.

 Pomoc dla szerszej grupy zainteresowanych

O przyznanie „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” mogą się starać rolnicy, ich małżonkowie lub domownicy, którzy chcą rozpocząć prowadzenie działalności pozarolniczej. Mogą to zrobić również ci, którzy co najmniej 2 lata wcześniej zawiesili bądź zakończyli działalność rolniczą, ale chcą ją wznowić. Pomoc mogą otrzymać też osoby, które chcą rozszerzyć ofertę swojej firmy o nowy rodzaj usług znajdujących się w wykazie rodzajów działalności objętych wsparciem. Co istotne, wszyscy powinni być ubezpieczeni w KRUS w pełnym zakresie, nieprzerwanie przez co najmniej 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy. Oprócz tego gospodarstwo ubiegającego się o wsparcie musi być położone na terenie gminy wiejskiej lub gminy miejsko-wiejskiej – z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tysięcy mieszkańców – lub gminy miejskiej – z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tysięcy mieszkańców. W tym naborze po raz pierwszy o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej mogą ubiegać się osoby, którym nie zostały przyznane płatności obszarowe. Dopuszczony został także udział tych, które skorzystały z pomocy dotyczącej różnicowania działalności w kierunku nierolniczym w poprzednim okresie programowania, czyli w latach 2007-2013.

Czytaj dalej ...
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 213

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki