PSZOK

Ciekawe strony

Akty normatywne

Strona główna UG Rymań
Informacja dla rolników PDF Drukuj Email
ciagnik

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW GMINY RYMAŃ

Mając na uwadze liczne wnioski rolników o oszacowanie strat spowodowanych suszą, Wójt Gminy Rymań zwrócił się w dniu 15 czerwca 2012 r., do Wojewody Zachodniopomorskiego o powołanie gminnego zespołu do spraw szacowania strat w gospodarstwach rolnych oraz podjęcie działań mających na celu udzielenie pomocy poszkodowanym rolnikom.

 W odpowiedzi Wojewoda Zachodniopomorski w piśmie nr IR.7160.2.2012.DS. z dnia 19 czerwca 2012 r. wyjaśnił, że raporty z monitoringu suszy, przygotowane przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa wg, stanu na 31 maja 2012 r. i 10 czerwca 2012 r., nie wskazały na wystąpienie zjawiska suszy na terenie Gminy Rymań i w związku z tym brak jest podstaw do powołania Komisji do szacowania szkód w gospodarstwach rolnych.

 Kserokopia w/w pisma - pobierz

WÓJT GMINY

mgr Mirosław Terlecki

 
Szkolenia z obsługi klientów PDF Drukuj Email
Szkolenie_21.06.2012_200p

Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania „Siła w Grupie”

ul. IV Dywizji WP 58, 78-120 Gościno

Tel./fax 94 35 133 71, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.silawgrupie.org.pl

ZAPRASZA

Beneficjentów prowadzących, otwierających działalność oraz pracujących w branży usługowej z terenu działania LGD „Siła w Grupie” na

„Szkolenie z zakresu marketingu, obsługi klientów i savoir vivre”
 
Tydzień Języków PDF Drukuj Email
logo_tydzien_jezykow_200

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Tydzień Języków. Jest to wydarzenie organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Język to podstawa. Ucz się języków". Pierwsza w Polsce inicjatywa łącząca całe środowisko językowe

Celem Tygodnia Języków jest:

  • - zwrócić uwagę Polaków na znaczenie znajomości języków wobec zbliżających się Mistrzostw Europy EURO 2012 i związanego z tym napływu około miliona obcojęzycznych gości z zagranicy
  • - uzmysłowić obywatelom jak ważna i korzystna jest dla nich umiejętność posługiwania się językiem obcym
  • - zachęcić do nauki języków obcych i podejmowania wyzwań językowych.
Czytaj całość ...
 
RAJD „PÓJDĘ TYLKO TAM” 2012 PDF Drukuj Email
harcerze_2012

W dniach 15 – 17 czerwca 2012 roku już po raz drugi na terenie Gminy Rymań 125 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „KAJUGA” organizuje RAJD „PÓJDĘ TYLKO TAM”. Udział zapowiedziało ponad 100 harcerzy z całego województwa zachodniopomorskiego.

Harcerze_200

Organizacja rajdu jest dla nas dużym wyzwaniem. Nie obca jest nam praca społeczna, więc nie mamy żadnych obaw, że w tym zakresie nie podołamy obowiązkom z tym związanym. Dużym problemem jest jednak brak środków finansowych na zakup żywności, nagród itp. W związku z tym, zwracamy się z prośbą do wszystkich instytucji oraz osób fizycznych i ludzi dobrej woli o wsparcie naszej bardzo cennej i wartościowej inicjatywy. Będziemy wdzięczni za każdą okazaną nam pomoc, zarówno finansową, jak i rzeczową (mogą być artykuły żywnościowe, np. książki na nagrody itp.). Osobą do kontaktu w sprawie pomocy jest druh Szymon Piotrowski, tel. kom. 662562550.

Z harcerskim podziękowaniem i pozdrowieniami.

 
Dzień Mamy 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogumiła Szczęśniak   
Dzie_Matki_2012_022_200p

Dla mojej mamusi

W dniu 30 maja 2012 roku w sali wiejskiej w Rymaniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, w której licznie uczestniczyli mieszkańcy całej gminy.

Imprezę otworzył Wójt Gminy – Mirosław Terlecki, składając życzenia wszystkim mamom, dziękując jednocześnie za ciężką pracę i trud wychowawczy. Ponadto złożył życzenia również licznie zgromadzonym dzieciom, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Czytaj całość ...
 
Dzień Dziecka 2012 PDF Drukuj Email

dzien_dziecka_2012_200

ZAPRASZAMY

Wszystkie dzieci z Sołectwa Rymań na spotkanie

z okazji

Dnia Dziecka

które odbędzie się w dniu

10 czerwca 2012 roku

od godz.15.00

na stadionie w Rymaniu

 
Zawody strażackie 26.05.2012r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Usarek   
Zawody_strazackie_2012_200x150

ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE

Na stadionie sportowym w Rymaniu 26 maja br. zostały rozegrane Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, których organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna ze Starnina. Tego dnia jednostka ta obchodziła swoje 50 – lecie istnienia.

Drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rymań zajęły kolejno miejsca:

 I miejsce – OSP Drozdowo, II miejsce – OSP Gorawino, III miejsce – OSP Rymań, IV miejsce – OSP Starnin

Poza drużynami seniorów wystartowały również: młodsza grupa chłopców z Gorawina i z Rymania oraz drużyna oldboi ze Starnina.

Teraz jednostka OSP z Drozdowa będzie reprezentowała naszą gminę  na zawodach powiatowych.

Druhom z jednostki OSP Starnin życzymy, długich lat w zdrowiu, bez pożarów i aby następne 50 lat w służbie było równie dobre, a może jeszcze lepsze.

Natomiast wszystkim uczestnikom zawodów i ich opiekunom gratulujemy wysokiego poziomu szkolenia i sprawności.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

 
Pomoc dla Magdaleny Gajdy z Dębicy PDF Drukuj Email
Magdalena_Gajda_200

POSPIESZMY Z POMOCĄ !

„Dobroć serca jest tym,

czym ciepło słońca

i ona daje życie”.

H. Sienkiewicz

Ponownie zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli, których w naszym środowisku nie brakuje i którym los drugiego człowieka nie jest obojętny, z prośbą o wsparcie finansowe na rehabilitację MAGDZI GAJDY  z Dębicy.

2 stycznia 2012 roku Madzia uległa wypadkowi w drodze powrotnej ze szkoły do domu, doznając poważnych obrażeń. Obecnie przebywa w Centrum Rehabilitacji w Krakowie. Przed Nią długa i bardzo kosztowna rehabilitacja. Rodzina nie jest w stanie w całości pokryć kosztów turnusów rehabilitacyjnych, które są niezbędne.

Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą  złotówkę.

Wszelkie wpłaty proszę kierować na konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

z dopiskiem „na leczenie i rehabilitację Magdaleny Gajdy – symbol 167/G”

 
Turnieju Piłki Nożnej - 27.05.2012 r.

Turnieju_Pilki_Noznej_27052012_200Logo_Orlik

 

W dniu 27.05.12 r. (niedziela)

o godzinie 9:00

zapraszamy do udziału

w Turnieju Piłki Nożnej

 
Europejski tydzień sportu w Gminie Rymań PDF Drukuj Email

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH
- XVIII STMiG 2012  W GMINIE RYMAŃ

Tydzien_sportu

Aby obejrzeć harmonogram imprez kliknij na "Czytaj całość ..." 

Czytaj całość ...
 
Akademia Odkrywców PDF Drukuj Email
Akademia_Odkrywcow_2012_male

Akademia Odkrywców

14 i 15 maja 2012r. w Zespole Szkół Publicznych w Rymaniu gościła POMYSŁOWA FABRYKA, czyli wystawa edukacyjna pt. "AKADEMIA ODKRYWCÓW" realizowana w ramach programu „Szkoła – Fascynująca Przestrzeń Edukacji”. Wystawa została zorganizowana bezpłatnie dzięki dofinansowaniu FUNDACJI PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Czytaj całość ...
 
Zawody sportowo-pożarnicze 2012 PDF Drukuj Email
Zawody_strazackie_2012_200

ZARZĄD JEDNOSTKI OSP

W STARNINIE

ZAPRASZA

NA GMINNE ZAWODY

SPORTOWO-POŻARNICZE

 

KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ

26 MAJA 2012R.

OD GODZ. 14,00 NA STADIONIE

SPORTOWYM W RYMANIU.

 
Dzień Matki 2012 PDF Drukuj Email
Dzien_Matki_2012_200

ZAPRASZAMY

na spotkanie organizowane

z okazji

Dnia Matki,

 

które odbędzie się w dniu

30 maja 2012 r. (środa) od godz. 17,00

w sali wiejskiej w Rymaniu.

 
Petrykozy, Mechowo, Jarkowo - plan zagospodarowania przestrzennego PDF Drukuj Email
plan_mapka

 OGŁOSZENIE

Wójta Gminy Rymań o przystąpieniu do sporządzenia

Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

w części obrębów: Petrykozy, Mechowo, Jarkowo w gminie Rymań

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717, z późn. zm.) oraz art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 ze zm.)zawiadamiam o podjęciu przez Radę Gminy Rymań uchwały Nr XVIII/101/12 z dnia 05 kwietnia  2012 r. o przystąpieniu do sporządzenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębów: Petrykozy, Mechowo, Jarkowo w gminie Rymań , obejmującego obszar północno – zachodniej części gminy oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dotyczącej ww. planu.

Czytaj całość ...
 
Rolnicze badania statystyczne PDF Drukuj Email

ciagnikUrzad_statystyczny_kolor

Szanowni Państwo

Główny Urząd Statystyczny corocznie prowadzi w wylosowanych gospodarstwach rolnych ogólnopolskie ankietowe badania rolnicze.

W 2012 r. znaczna ich część realizowana będzie przez ankieterów (pracowników urzędów statystycznych) poprzez wywiad telefoniczny lub bezpośredni.

Zakres badań obejmuje zagadnienia dotyczące produkcji oraz pogłowia świń, bydła, owiec i drobiu, użytkowania gruntów, a także plonów zbóż i wybranych ziemiopłodów rolnych. W tym roku dodatkowo przeprowadzone zostanie badanie sadów oraz ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym. Badania rozpoczną się w pierwszej dekadzie czerwca br.

Czytaj całość ...
 
KRUS_Kalendarz Wydarzeń Prewencyjnych PDF Drukuj Email
Krus

KALENDARZ WYDARZEŃ PREWENCYJNYCH to nowe narzędzie - wyszukiwarka, która w szybki i prosty sposób umożliwia użytkownikom serwisu internetowego Kasy, szczególnie rolnikom, odnalezienie wydarzeń organizowanych w wielu miejscach kraju, z udziałem terenowych jednostek KRUS. Jest bazą wiedzy zarówno o nadchodzących, jak i obecnych oraz zakończonych już wydarzeniach, do których są dołączane sprawozdania w formie plików tekstowych, zdjęć, plików video. Wszystkich użytkowników Internetu zapraszamy do korzystania ze strony internetowej Kasy: www.krus.gov.pl oraz wyszukiwarki Kalendarza Wydarzeń Prewencyjnych KRUS (http://www.wydarzenia-prewencyjne.krus.gov.pl), a także do udziału w działaniach Kasy ukierunkowanych na zwiększenie bezpieczeństwa pracy, ochronę zdrowia w gospodarstwie rolnym i otoczeniu rolnictwa.

Graficzny odnośnik do KALENDARZA WYDARZEŃ PREWENCYJNYCH umieszczono również na naszej stronie w prawej kolumnie w menu "Linki".

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki