PSZOK

Ciekawe strony

Akty normatywne

WOŚP 2018 - Finał Drukuj Email

WOSP 2018 001 250px

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

- XXVI FINAŁ 14 STYCZNIA 2018 R.

       Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Rymań pokazali  jak wspaniale potrafią się bawić, jak bardzo są wrażliwi i jak los drugiego człowieka nie jest im obojętny.Mimo wielu własnych problemów i trudności zawsze potrafią dostrzec kłopoty i potrzeby innych.

     Pieniądze zbierało 29 wolontariuszy, byli to  w szczególności uczniowie miejscowych szkół, wspomagani przez strażaków i rodziców. Najwięcej zebrali: Grzegorz Ruciński – 898,15 zł; Klaudia Franas – 586,86 zł; Jakub Waligóra – 575,00 zł; Anna Wiśniewska – 514,95 zł; Kornel Szczubkowski – 391,24 zł.
Najmłodsi  wolontariusze, to uczniowie Szkoły Filialnej w Drozdowie: Maria Wróblewska, Ines Wasylów-Ceglińska i  Julia Zielińska.

Wszystkim wolontariuszom, niezależnie od kwoty jaką zebrali składamy serdeczne podziękowania. Słowa uznania kierujemy również pod adresem rodziców, którzy przewozili wolontariuszy i udzielali wszelkiego wsparcia. 

    W Drozdowie  i Gorawinie imprezy towarzyszące całej akcji odbyły się w salach wiejskich.

    W Rymaniu skorzystaliśmy z gościnności Pałacu i właśnie tam w Sali Balowej odbyły się występy młodzieży z ośrodka MONAR w Kamieniu Rymańskim oraz Zespołu Piosenki i Ruchu „TARANTULE” z Gryfic, którego założycielem i choreografem jest Pani Jolanta Nowak. Grupa taneczna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów.Liczna grupa z ośrodka MONAR, występująca wraz ze swoim wychowawcą p. Darkiem, prezentowała swój program w Drozdowie, Gorawinie oraz 2 razy w Rymaniu. Hitem występu był poruszający wszystkich słuchaczy utwór, specjalnie przygotowany na naszą imprezę, pt.  „DAJ SIEBIE INNYM”.

    Podczas imprezy odbyła się licytacja okazjonalnych gadżetów i ofiarowanych przedmiotów, prowadzona przez Panie Małgorzatę Hawrylak i Bogumiłę Szczęśniak,  przy udziale Pani Aldony Korytowskiej i Pana Huberta Cienkusza oraz dużej pomocy Jakuba z Kamienia Rymańskiego i Kornela Szczubkowskiego. Do  licytacji w Rymaniu mieliśmy przekazane między innymi: gadżety WOŚP;

KARNETY na zabiegi od Fundacji na rzecz osób niepełnosprawnych „Słoneczko”; KARNET na basen w Pałacu Rymań, KARTĘ PODARUNKOWĄ na usługi Pani Magdaleny Pawłowskiej, usługi fryzjerskie od Pani Karoliny Strzechmińskiej, firanę uszytą przez Panią Bożenę Pańka, kosz ze słodkościami od Pani Zuzanny Pabińskiej,  maskotki oraz obrazy od Pana Jarosława Jurkiewicza, prezenty od Rafała Kuronia i Państwa Griesów oraz wiele innych przedmiotów, których nie sposób wymienić.

     W licytacji bardzo aktywnie uczestniczyło wiele osób, jednak największe kwoty wylicytowali: Pan Leszek Bany, Pan Przemysław Rylowski z rodziną, Państwo Agnieszka i Michał Bany, Pan Dariusz Kowalczyk z rodziną oraz Pan Mirosław Terlecki.

     Największą kwotę, bo 800 zł za koszulkę WOŚP otrzymaliśmy od Pana Leszka Banego.     Przez cały czas trwania imprezy oblegana była kawiarenka prowadzona przez nauczycieli, rodziców uczniów i wychowanków oraz inne zaangażowane osoby, gdzie sprzedawano pyszne wypieki przygotowane przez rodziców uczniów i wychowanków wszystkich szkół z terenu Gminy Rymań, a także Punktu Przedszkolnego w Rymaniu.

     W bufecie prowadzonym przez Radę Sołecką w Rymaniu, na czele z Sołtysem Sołectwa Panem Mirosławem Kiełkowskim, serwowano bigos.
     Ponadto Pani Dorota Bugaj wraz z uczennicą Klaudią Franas, prowadziły sprzedaż maskotek i książek, które w ogromnej ilości były zebrane w szkołach.
     Klaudia Piskorz sprzedawała kosmetyki  Firmy AVON, ufundowane przez Panią Krystynę Fijołek oraz Firmy Oriflame, ufundowane przez Panią Beatę Radoń.

     Wszystkie  zgromadzone podczas imprezy środki finansowe przekazywane były do puszek kwestorskich WOŚP.

     Ogółem w Gminie Rymań zebraliśmy kwotę 22.588,31 zł, w tym Drozdowo zebrało kwotę 4.600,00  zł i Gorawino kwotę 4.095,65  zł.

      Zawartości puszek dostarczanych do sztabu WOŚP  w Rymaniu, były liczone przez Panie: Mariolę Puchalską, Katarzynę Teper, Małgorzatę Hawrylak,  Renatę Janowską, Edytę Dąbrowską, Wiolettę Pełka, Aldonę Korytowską, Bogumiłę Szczęśniak oraz Pana Huberta Cienkusza.  Liczenie pieniędzy zakończyło się ok. godz. 2.00, dnia następnego.

       Nie sposób wymienić wszystkich, którzy mieli jakikolwiek udział  w zebraniu tak dużej kwoty oraz tych, którzy wspomogli organizację imprez na terenie całej Gminy Rymań, dlatego też każdemu, kto dołożył do całej akcji nawet symboliczny grosik, czy pomógł w dowolny sposób  -  składamy WIELKIE DZIĘKI.

Bez Waszego zaangażowania, życzliwości, bezinteresowności nie byłoby takiego wyniku i sukcesu dla gminy i myślę, że satysfakcji dla nas samych.

        Słowa uznania i podziękowania za wkład pracy kierujemy do pracowników, uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej  w Rymaniu, a w szczególności Pani Małgorzaty Hawrylak, do młodzieży i pracowników ośrodka MONAR w Kamieniu Rymańskim oraz do Pana Jacka Okonia i Pani Agnieszki Pomarańskiej, którzy nie byli wcześniej wymienieni. W materiale nie ma opisanych imprez w Drozdowie i Gorawinie, ale mam nadzieję, że będą one zaprezentowane odrębnie.
  Nadmieniam, że było to nasze piętnaste „granie” z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Bogumiła Szczęśniak

 

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki