Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Poznaj Polskę – dofinansowanie na organizację wycieczki szkolnej Drukuj Email

Logo Polski Lad 550

„Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki, którego przedmiotem jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Gmina Rymań otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja wiosenna 2023, na realizację krajowej wycieczki szkolnej o charakterze edukacyjnym.

Kwota otrzymanego dofinansowania wyniosła 5000,00 zł., a wkład własny to 5450,00 zł pochodzący z wpłat rodziców uczniów. Całkowita wartość projektu to 10450,00 zł.

W kwietniu br. odbyła się wycieczka szkolna, w której wzięło udział 47 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rymaniu. Młodzi podróżnicy odwiedzili Gdańsk i Gdynię.

 

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki