Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Dzień Mamy i Taty - 28.05.2023 r. Drukuj Email

Dzien Mamy 28.05.2023 4 250UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY ORAZ 10-LECIA NADANIA IMIENIA PROFESORA WŁADYSŁAWA PANASA GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W RYMANIU.

28.05.2023 r. odbyła się uroczystość zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymaniu, była to okazja do przybliżenia kilku wydarzeń związanych z wieloletnią działalnością biblioteki.

Pierwsza, to historia biblioteki od roku 1949 do 2013. Stowarzyszenie „Dębosz” przygotowało prezentację multimedialną zbudowaną na bazie materiałów zaczerpniętych ze starych kronik.

Druga, to przypomnienie postaci prof. Władysława Panasa, w związku z obchodzoną miesiąc temu, 10. rocznicą, nadania imienia Profesora bibliotece w Rymaniu.

Biblioteka przygotowała wystawę prac Profesora, wspomnienia bliskich mu osób w szczególności związanych z Lublinem (drugim domem), a Pani Alina Kornecka odczytała wiersze napisane przez i dla Profesora.

Widowisko słowno-muzyczne, przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rymaniu, pod kierunkiem Pani Moniki Kuroń, rozweseliło całą publiczność, zaś taniec z szarfami wywołał zachwyt.

Grupa taneczna Pasja wraz z instruktorką Panią Agnieszką Olczak, zaprezentowała nowe układy taneczne. Zaprzyjaźnione zespoły ludowe Dąbrówka z Dębogardu i Biadule z Kinowa umilały czas spędzony przy kawie i słodkościach.

 

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki