Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Realizacja wypłat końcowych przez ARiMR Drukuj Email

Nowe logo ARIMR 250px

Realizacja płatności końcowych

 Do 26 marca 2024 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała blisko 3,6 mld zł w ramach płatności końcowych z tytułu dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W tej kwocie są też pieniądze wypłacone w ramach ekoschematów powierzchniowych – 1,73 mld zł. Łącznie z zaliczkami do rolników w ramach dopłat za 2023 rok trafiło niemal 12,8 mld zł.

Od 16 października do 30 listopada 2023 roku wypłacane były zaliczki płatności bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W tym okresie na konta beneficjentów trafiło niemal 9,2 mld zł. Od 1 grudnia przekazywane są płatności końcowe. Do 26 marca ARiMR wypłaciła je w kwocie blisko 3,6 mld zł, w tym 1,73 mld zł rolnikom, którzy w swoich wnioskach o dopłaty złożyli deklarację prowadzenia praktyk w ramach ekoschematów powierzchniowych. Natomiast ubiegający się o wsparcie w ramach ekoschematu „Dobrostan zwierząt”, ze względu na niezakończone jeszcze okresy referencyjne dla niektórych wariantów, na środki muszą poczekać.

W Powiecie Kołobrzeskim naliczanie i wypłata płatności przebiega intensywnie. W ramach płatności końcowych wypłacono rolnikom prawie 28,5 mln złotych W tym samym czasie obsłużono ponad 1000 wniosków dot. m.in. dopłat do materiału siewnego, nawozów, rodzin pszczelich, prosiąt, zbóż i roślin oleistych, kukurydzy gryki, pszenicy i KGW na łączną kwotę ponad 19 mln złotych. Obsłużono ponad 3000 wniosków. Obecnie kontynuowane są prace nad : wnioskami Kampanii 2023, dopłatami do strat w uprawach 2023, wnioskami premiowymi -Rozwój gospodarstw rolnych.

Czas na wydanie decyzji w sprawie przyznania dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 r. mija 31 maja 2024 r., a realizacja wypłat z tego tytułu powinna się zakończyć do 30 czerwca 2024 r.

Warto, by oczekujący na pieniądze beneficjenci sprawdzili, czy ARiMR ma właściwe numery kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, pieniędzy nie uda się skutecznie przekazać.

Punkt informacyjny BP ARiMR w Siemyślu

 

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki