Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Dzień Kobiet 2011 Drukuj Email
Dzien_Kobiet_200xx150

NAJMILSZE ŚWIĘTO DLA PAŃ

 Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki dla upamiętnienia odbywającego się rok wcześniej nowojorskiego strajku pracownic przemysłu odzieżowego, przeciwko złym warunkom pracy.

W Polsce święto to było obchodzone w czasach PRL-u. Kobiety dostawały wtedy zwyczajowo goździki i rajstopy. W roku 1993  przestało być centralnie obchodzone. Mimo niezbyt pozytywnej sławy tego dnia warto go uczcić ponieważ każda okazja jest dobra do tego, aby lubianej przez siebie osobie okazać pamięć.

Tak było i u Nas w sali wiejskiej  w Rymaniu, gdzie gościła płeć piękna. Mieszkanki Rymania licznie przybyły na spotkanie, które było prowadzane przez Wójta Gminy Mirosława Terleckiego oraz Dyrektora ZSP  Henryka Gromka. W programie imprezy mogliśmy zobaczyć występy taneczne i  artystyczne dzieci, pokaz tańca Aleksandry Jurga i Przemysława Modrzyńskiego- pary międzynarodowej klasy mistrzowskiej „S”, po raz pierwszy zaprezentował swoje umiejętności wokalne  Klub Seniora „Pod Aniołami” oraz tradycyjnie wystąpił zespół śpiewaczy „Biadule”.

 

Wszystkim wspaniałym, niepowtarzalnym Paniom jeszcze raz życzymy:

Spełnienia wszystkich marzeń,
zadowolenia z siebie,
radości życiowej
i aby każdy kolejny dzień
był Dniem Kobiet.

 

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki