Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Festyn „BEZPIECZNE DROZDOWO” - 10 lipca 2011 r. Drukuj Email
SDC10821_200x119

„BEZPIECZNE DROZDOWO”

 

.... Takiego festynu dawno w Drozdowie nie było i dotyczy to zarówno propozycji programowych jak i frekwencji.... taka była opinia wielu uczestników „ Pikniku sportowo- rekreacyjnego w Drozdowie”

Pomysłodawcami zorganizowania festynu i koordynatorami wszelkich działań byli Przewodniczący Rady Rodziców Pan Ryszard Hawańczak oraz Kierownik Filii Szkoły Podstawowej w Drozdowie Pani Mariola Figurska.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców, nauczycieli Szkoły Filialnej w Drozdowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej udało się w dniu 10 lipca 2011r. zorganizować po raz drugi piknik sportowo- rekreacyjny, tym razem pod hasłem „ BEZPIECZNE DROZDOWO”.

I trzeba przyznać, że był to przysłowiowy „ strzał w dziesiątkę”.

DSC06616

Głównym celem naszej imprezy było propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zdrowego, aktywnego spędzania wolnego czasu.

Festyn przyciągnął tłumy mieszkańców nie tylko Drozdowa, ale również innych miejscowości.

Zaszczycili nas swoją obecnością : Pan Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek, Pan Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki, Przewodniczący Rady Gminy Pan Mirosław Ekiert, Panie Wicedyrektorki ZSP w Rymaniu Irena Justyńska i Bogumiła Lewandowska, Radni Gminy Rymań, Radna Powiatu Pani Danuta Bugaj, drużyna harcerska „ Kajuga „ z Rymania oraz wielu innych gości.

Przy wymarzonej pogodzie, w radosnej atmosferze udało się zrealizować wszystkie punkty programu.

SDC10821

Świetną atrakcją, która dostarczyła uczestnikom pikniku niezapomnianych wrażeń było spotkanie z grupą antyterrorystów ubranych we wszystko, co mogłoby im się przydać w czasie nawet najbardziej niebezpiecznych akcji. Na ich widok, niektóre dzieci zaniemówiły, a nam dreszczyk emocji przebiegł po plecach.

DSC01086

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kołobrzegu odpowiadali na pytania związane z pracą w służbie, tłumaczyli, na czym polegają ich obowiązki. Największą atrakcją okazał się jednak pies wyszkolony do tropienia i wyszukiwania różnych substancji. Wszyscy mogli przekonać się, co do jego umiejętności podczas wykonywanych zadań.

SDC10839

Nasz festyn uświetniły kluby motocyklistów BRACTWA T-4 FG KOŁOBRZEG oraz MOTO- KOŁOBRZEG, dzięki czemu wielbiciele „ jednośladów” mogli podziwiać fantastyczne maszyny. Zaproszeni motocykliści stali się niesamowitą atrakcją.

DSC_3291

Przedstawiciele Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia MONAR z Kamienia Rymańskiego także zaszczycili nas swoją obecnością,. Zapoznawali wszystkich chętnych

z metodami leczenia ludzi uzależnionych od narkotyków.

Wychowankowie ośrodka MONAR uświetnili naszą imprezę swoim występem muzycznym.

DSC01082

Na wysokości zadania stanęli nasi dzielni strażacy oraz zaprzyjaźniona jednostka OSP Siemyśl, którzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas gaszenia płonącego samochodu.

DSC01129

W trakcie trwania imprezy czynny był punkt medyczny, w którym Pani Irena. Maciąg mierzyła ciśnienie, sprawdzała poziom cukru we krwi. Punkt pielęgniarki cieszył się dużym zainteresowaniem.

Przez cały czas trwania naszej imprezy można było bezpłatnie korzystać z kawiarenki internetowej TP i ORANGE.

Super atrakcją dla dzieci okazało się malowanie twarzy, skoki na trampolinie oraz przejażdżka quadem i bryczką.

SDC10897

Organizatorzy przygotowali stoiska z domowymi wypiekami, frytkami, popcornem, kiełbasami, szaszłykami, karkówką z grilla, kawą, herbatą, watą cukrową, lodami, napojami. Na festynie można było posilić się pysznymi pierogami przygotowanymi przez panie z Klubu Seniora „ Pod Aniołami” z Rymania, oraz wyśmienitym bigosem wykonanym przez Panie: Agnieszkę Bany i Elżbietę Rutkowską.

Chleb ze smalcem Pani M. Biernat, w połączeniu z ogórkiem małosolnym również przyciągał smakoszy.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, z której zniknęło 1500 losów. Wszystkie fanty były nowe i każdy los wygrywał. Do zakupu losów oraz różnych smakołyków przyciągały losowane nagrody specjalne.

Festyn przebiegał pod znakiem wielu konkursów i konkurencji sportowych, w których mogły brać udział całe rodziny. Wszyscy uczestnicy otrzymywali nagrody.

Odbył się również mecz piłki siatkowej o puchar Rady Rodziców ( wygrała drużyna MONAR-u z Kamienia Rymańskiego).

Wszystkie dzieci otrzymały darmowe lody i soki.

Nad przebiegiem całego festynu czuwali oraz konferansjerkę prowadzili panowie: Marek Bajon, Emil Maciąg i Ryszard Hawańczak, natomiast bezpieczeństwo zapewnili strażacy OSP z Drozdowa.

Punktem kulminacyjnym pikniku było losowanie nagrody głównej- roweru wraz z kaskiem ( wartości ok. 1000 zł), która została ufundowana przez Tomasza Tamborskiego- Starostę Powiatu Kołobrzeskiego i Miejski Zakład Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu.

O godzinie 17:00 przy rytmach muzyki z filmu ROCKY III, „ Eye of the Tiger” spośród wszystkich losów loterii i kuponów zakupionych artykułów odbyło się losowanie nagrody głównej. Osoba w roli „ maszyny losującej” wyrzuciła w górę wszystkie losy i w trakcie spadania ich na ziemię złapała ten jeden, jedyny. Okazał się nim los o numerze L- 110, szczęście dopisało Pani Kamili Wojtaszek.

Za zaangażowanie i wkład w organizację pikniku sportowo- rekreacyjnego „ Bezpieczne Drozdowo” składamy serdeczne podziękowanie bankom, firmom, instytucjom i osobom, dla których dobro dziecka jest rzeczą najcenniejszą.

Impreza dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń, doznań i emocji. Panowała radosna atmosfera pełna spontanicznych i często zabawnych sytuacji. Podczas pikniku zebrano 10.000 zł z przeznaczeniem na potrzeby dzieci ze Szkoły Filialnej w Drozdowie.

Wdzięczni za okazane serce wręczyliśmy podziękowania wszystkim sponsorom i wyróżniliśmy ich znaczkami „ Przyjaciel SP w Drozdowie”

 

PODZIĘKOWANIE

Rada Rodziców Filii Szkoły Podstawowej w Drozdowie i Grono Pedagogiczne
serdecznie dziękuje wszystkim bankom, instytucją, firmom i osobom, które
pomogły nam w organizacji naszego pikniku. Serdeczne podziękowania składamy
również wszystkim uczestnikom pikniku sportowo- rekreacyjnego "Bezpieczne
Drozdowo" za wspaniałą atmosferę i zabawę. Do zobaczenia za rok.

Organizator:
Rada Rodziców Filii Szkoły Podstawowej w Drozdowie

 

Więcej zdjęć w naszej galerii. 

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki