Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Dożynki 2011 w Rymaniu Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Usarek   
Dozynki_2011_200x150

 4 września 2011 roku  na stadionie sportowym Rymaniu odbyły się Dożynki Gminne zorganizowane przez Gminę Rymań. Tegoroczne uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą odprawioną przez ks. proboszcza Krzysztofa Kempę w Kościele Parafialnym w Rymaniu, skąd odbył się przemarsz korowodu dożynkowego na stadion sportowy.

Na miejscu Wójt Gminy Mirosław Terlecki i sołtys Mirosław Kiełkowski przywitali wszystkich zaproszonych gości, w tym m.in. Wiceministra Ochrony Środowiska Stanisława Gawłowskiego, Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Marka Hoka, Wicemarszałka Senatu Grażynę Annę Sztark, Poseła na Sejm RP Czesława Hoc, wójtów,  komendantów Powiatowej Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej i Państwowej Straży Pożarnej oraz rolników.

 

Starostą i Starościną tegorocznych  Dożynek zostali  Sławomir Becmer i Anna Strzechamińska, którzy wręczyli Wójtowi chleb upieczony z tegorocznych plonów, po czym podzielili nim wszystkich gości.

Podczas imprezy na stadionie został rozstrzygnięty konkurs na Wieniec Dożynkowy. Wszystkie wieńce były bardzo ładne i  każdy w swoim rodzaju był najpiękniejszy, lecz  I miejsce zajął wieniec wykonany przez Sołectwo Rymań, II miejsce Sołectwo Jarkowo i III miejsce Sołectwo Drozdowo.

Wszystkie Sołectwa dostarczyły na imprezę ciasta do konkursu na najlepszy wypiek w Gminie. Zwycięzcą zostało Sołectwo Rymań,  II miejsce zajęło Sołectwo Leszczyn i III miejsce Sołectwo Dębica.

Imprezę uatrakcyjniały występy zespołów t.j. Zespół Śpiewaczy „Biadule” z Kinowa, „Kukułeczki” z Brojc oraz  „Podlotki” z Gościna.

Nie zabrakło również ciekawych konkursów dla gospodarzy i sołtysów, w których wyłoniono najsprytniejszego gospodarza roku 2011 i tym został  Michał Bany z Kinowa, II miejsce Rafał Jóźwiak z Drozdowa, III miejsce Dariusz Kuźma z Gorawina.

Tytuł najsprytniejszej gospodyni  roku  2011 otrzymała Marzena Tomaszewicz z Kinowa, II - Anna Jóźwiak z Drozdowa, III miejsce Maria Karczmarczyk z Jarkowa.

Najsprytniejszym sołtysem roku 2011 Gminy Rymań otrzymał  Jan Pastuch, II miejsce Bernarda Bany, a III pozycja to  Janusz Bogusz.

Po zakończeniu konkursów rozpoczęła się huczna zabawa taneczna.

Wśród atrakcji było wiele kiermaszy, wszyscy mogli skorzystać z obficie zaopatrzonych stoisk gastronomicznych przygotowanych przez panie z Klubu Seniora „Pod Aniołami.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali członkowie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, którym dziękujemy za pomoc przy organizacji .

Wszystkim uczestnikom imprezy serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i wspólną zabawę.  Kierujemy również słowa uznania i podziękowania pod adresem wszystkich osób, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenie całej imprezy.

 K.U.

 

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki