Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

WOŚP 2012 - sprawozdanie Drukuj Email
Wpisany przez Bogumiła Szczęśniak   
WOSP_2012_035_200x131WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
- XX FINAŁ 08 STYCZNIA 2012 R

 

 Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy funkcjonował przy Urzędzie Gminy w Rymaniu. Organizatorami wszystkich działań w dniu 9 stycznia na terenie Gminy Rymań byli przede wszystkim: Urząd Gminy, Zespół Szkół Publicznych w Rymaniu, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu całej gminy oraz Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino wraz z Radą Sołecką w Gorawinie.

Pieniądze zbierało 30 wolontariuszy, byli to  w szczególności uczniowie miejscowych szkół wspomagani przez strażaków. Najwięcej zebrali: Aleksandra Rzym – 381,30 zł; Dominik Walaszczyk – 361,81 zł; Grażyna Pakos – 318,40 zł; Szymon Makarewicz – 244,59 zł; Szymon Hładoń – 214,50 zł; Dariusz Kuchna – 194,00 zł; Katarzyna Filocha – 193,93 zł; Monika Dybowska – 191,00 zł; Michał Kuchna – 190,13 zł; Krystian Siamburski – 190,46 zł. Najmłodszymi wolontariuszkami były 10 – letnie uczennice Szkoły Filialnej w Drozdowie: Oliwia Jackowiak (zebrała 158,00 zł), Bogumiła Doroch (125,00 zł) i Wiktoria Wróblewska (140,00 zł). Wszystkim wolontariuszom, niezależnie od kwoty jaką zebrali składamy serdeczne podziękowanie. 

WOSP_2012_026

Imprezy towarzyszące całej akcji odbywały się w salach wiejskich:  w Drozdowie, Gorawinie oraz Rymaniu.
W Rymaniu odbyły się między innymi następujące występy: uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Rymaniu (parodie zespołów, skecze, układy taneczne); dzieci z Klubu Tańca „BESTA” przygotowane przez instruktorów tańca Aleksandrę Jurgę i Marcina Wojtkowiaka, którzy również zatańczyli; Darii Koperskiej, która przepięknie  zaśpiewała kilka utworów, między innymi piosenkę pt. „Kocham Cię Życie”; Zespołu Śpiewaczego „Biadule”.

WOSP_2012_001

Podczas imprezy odbyła się licytacja okazjonalnych gadżetów i ofiarowanych przedmiotów, prowadzona przez Panią Wiesławę Ziębę, Panią Małgorzatę Hawrylak oraz Szymona Hładunia. Najwyższą cenę 400,00 zł uzyskaliśmy za koszulkę XX Finału WOŚP, którą wylicytowali nauczyciele ZSP do kolekcji okazjonalnych koszulek, jaka prowadzona jest w rymańskiej szkole; koszulkę z Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w 2011r. z podpisami Mistrzów Świata oraz znanych sportowców,  ofiarowaną przez Piotra Wiaderek (olimpijczyka, mieszkańca naszej gminy) wylicytowała Pani Anna Figa za kwotę 340 zł; książkę Jurka Owsiaka „Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni – 20 lat grania” za 200,00 zł wylicytowała Pani Agnieszka Bany;  zestaw odżywek do włosów, wraz z strzyżeniem i modelowaniem, ufundowany przez Zakład Fryzjerski Ewy Rawicz – Kujawskiej z Rymania, wylicytowała Pani Bernarda Bany za kwotę 165,00 zł; kuferek z kosmetykami podarowany przez Panią Krystynę Fijołek został wylicytowany przez Panią Magdalenę Karczmarek za 150 zł. Bardzo dużym zainteresowaniem podczas licytacji ciszyły się karnety zabiegowe, które otrzymaliśmy od Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Słoneczko”, której Prezesem jest Pani Zuzanna Pabińska  oraz od  Prywatnego Gabinetu Rehabilitacyjnego w Rymaniu Pani Zyta Makarewicz, a także obrazy podarowane przez Firmę „Florex”.

WOSP_2012_004

WOSP_2012_055


Przez cały czas trwania imprezy oblegana była kawiarenka prowadzona przez nauczycieli,  gdzie sprzedawano pyszne wypieki rodziców uczniów ZSP, kanapki oraz napoje. Nauczyciele Szkół Filialnych z Dębicy i Starnina zajmowali się Loterią Fantową, podczas której były losowane nagrody dodatkowe i nagroda główna: serwis obiadowo – kawowy, który otrzymała Gabrysia Usarek. Przedstawicielka Firmy AVON, Pani Joanna Rosiuk-Makarewicz wykonywała makijaże i malowała paznokcie, a zgromadzone za to środki finansowe przekazywane były do puszki WOŚP.
Ogółem w Gminie Rymań zebraliśmy 12.781,21 złotych, w tym Drozdowo zebrało  kwotę 2.014 zł, a Gorawino 1.969,83 zł.
Puszki z poza Rymania były dostarczane przez strażaków do sztabu WOŚP  w Rymaniu, gdzie zebrane pieniądze były liczone przez: Małgorzatę i Katarzynę  Puchalską, Aldonę Korytowską , Małgorzatę Hawrylak i Huberta Cienkusza. Liczenie pieniędzy zakończyło się ok. godz. 20,30.

WOSP_2012_024


Pieniądze  zostały przykazane na konto fundacji WOŚP w dniu 10 stycznia 2012r.
Osoby, które wspomogły w różny sposób całą akcję w Rymaniu oraz przyczyniły się do uatrakcyjnienia naszych przedsięwzięć, oprócz już wyżej wymienionych, to między innymi: Anna i Grzegorz Rogalscy,  Małgorzata i Jerzy Puchalscy, Bank Spółdzielczy w Rymaniu, który przez wszystkie lata naszego grania nie pobierał prowizji od wysyłanych do Fundacji WOŚP pieniędzy.
Nie sposób wymienić wszystkich, którzy mieli jakikolwiek udział  w zebrania tak dużej kwoty pieniędzy oraz tych, którzy wspomogli organizację imprez na terenie całej Gminy Rymań, dlatego też każdemu, kto dołożył do całej akcji nawet symboliczny grosik, czy pomógł w dowolny sposób  - składamy serdeczne podziękowanie. 

 

WOSP_2012_030

    
Podsumowując rozważania na temat przebiegu całej akcji na terenie naszej gminy, uważam, że naprawdę warto organizować i uczestniczyć w takich przedsięwzięciach, niezależnie od słów krytyki w tym zakresie. Jest wiele osób, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny, którzy ofiarują swój wolny czas, a przede wszystkim (mimo swojego skromnego budżetu domowego) dzielą się z innymi. Uważam, że nie możemy myśleć tylko tymi kategoriami, że to Państwo powinno zajmować się leczeniem chorych, czy zabezpieczeniem szpitali i ośrodków  w niezbędny sprzęt, ponieważ wystarczy tylko sobie wyobrazić, co by było gdyby Fundacja WOŚP nie zabezpieczała sprzętu medycznego, przynajmniej w takim zakresie jak dotychczas? Co stałoby się z małymi pacjentami, którzy potrzebują natychmiastowej, specjalistycznej pomocy, a brakuje sprzętu? ...

Szef Sztabu WOŚP w Rymaniu – Bogumiła Szczęśniak
 

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki