Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Dzień Kobiet 2012 Drukuj Email
sala_dzien_kobiet

NAJMILSZE ŚWIETO PAŃ

 Początek Święta Dnia Kobiet przyjąć można na obchody w starożytnym Rzymie Było to święto macierzyństwa i płodności. Tego dnia mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Dzisiejsza forma Narodowego Dnia Kobiet odbyły się ponad 110 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki dla upamiętnienia odbywającego się rok wcześniej nowojorskiego strajku pracownic przemysłu odzieżowego przeciwko złym warunkom pracy.

W Polsce święto to było obchodzone w czasach PRL-u. Kobiety dostawały wtedy zwyczajowo goździki i rajstopy. W roku 1993  przestało być centralnie obchodzone

Mimo niezbyt pozytywnej sławy tego dnia, warto go uczcić ponieważ każda okazja jest dobra do tego, aby lubianej przez siebie osobie okazać sympatię.

Tak było i u Nas w sali wiejskiej w Rymaniu, gdzie gościła płeć piękna. Mieszkanki Rymania licznie przybyły na spotkanie, które było rozpoczęte przez Wójta Gminy Mirosława Terleckiego oraz Dyrektora ZSP  Henryka Gromka, a później prowadzone przez harcerza Drużyny Harcerskiej „Kajuga” Szymona Piotrowskiego. W programie imprezy mogliśmy zobaczyć występy taneczne i  artystyczne dzieci i młodzieży, po raz pierwszy zaprezentowała się prężnie działającą na terenie Gminy Rymań Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Kajuga” oraz obserwowaliśmy umiejętności teatralne  Klub Seniora „Pod Aniołami” w przedstawieniu „Ach te kobiety, kobiety”. Imprezę kończył wystąpił zespół śpiewaczy „Biadule”.

 

Wszystkim wspaniałym, niepowtarzalnym Paniom jeszcze raz życzymy:

 W dniu Twojego Święta dużo zdrówka i miłości,
moc uśmiechu i słodkości,
mało smutku oraz łez,
pełni szczęścia jeśli chcesz..

K.U.
 

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki