Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

100.000 złotych dla Gminy Rymań Drukuj Email
lider_ekologi_3_250

Wczoraj, 14.05.  w hotelu Radisson w Szczecinie miała miejsce miła uroczystość. W obecności parlamentarzystów,  władz wojewódzkich i samorządowych oraz mediów  odbyło  się uroczyste podsumowanie organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie konkursu „Zachodniopomorski Lider Ekologii”. Celem konkursu było wyłonienie gmin charakteryzujących się największą aktywnością i osiągnięciami w działaniach na rzecz ochrony środowiska oraz budowania świadomości ekologicznej wśród mieszkańców.

lider_ekologi_1_500

Konkurs obejmował swoim zakresem przedsięwzięcia inwestycyjne oraz nie inwestycyjne  sprzyjające ochronie środowiska w obszarze: gospodarki ściekowej, gospodarki odpadami, ochrony powietrza i edukacji ekologicznej za okres lat 2009-2010.   W konkursie uczestniczyło kilkanaście samorządów z terenu województwa zachodniopomorskiego, które złożyły ogółem 22 wnioski.  Największym zainteresowaniem cieszyła się edukacja ekologiczna, w której aplikowało aż 15 samorządów,  gospodarka ściekowa – 12 zgłoszeń, gospodarka odpadami – 9 złożonych aplikacji oraz ochrony powietrza - 8 wniosków.

lider_ekologi_2_300

W związku z powyższym jest nam miło poinformować, że Gmina Rymań znalazła się w czołówce wyróżnionych samorządów i  zwyciężyła w kategorii ochrona powietrza. Wójt Gminy Mirosław Terlecki odebrał statuetkę i czek w wysokości 100.000 złotych, jaki przyznano Naszej Gminie w charakterze nagrody. Jest to dla nas bardzo ważne wyróżnienie.

lider_ekologi_3_500

 

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki