PSZOK

Ciekawe strony

Akty normatywne

newjoomla
KOMUNIKAT WÓJTA GMINY RYMAŃ - 26.05.2020 r. Drukuj Email

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY RYMAŃ

Informujemy, że od dnia 27 maja 2020 r. Urząd Gminy Rymań będzie ponownie otwarty dla petentów.

Prosimy, aby w celu zapewnienia bezpieczeństwa interesanci przybywający
do Urzędu Gminy przestrzegali ogólnie obowiązujących w czasie epidemii zasad bezpieczeństwa, tzn.
- zasłaniali usta i nos,
- zachowywali bezpieczną odległość,
- zakładali rękawiczki jednorazowe lub dezynfekowali ręce przy wejściu  do urzędu,
- wpisywali się do zeszytu wejść do urzędu.

W budynku obowiązują ograniczenia związane z liczbą interesantów.
Dopuszczalna liczba interesantów, przebywających w tym samym czasie
w jednym pomieszczeniu, nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów.

W dalszym ciągu zachęcamy do załatwiania spraw :
- drogą telefoniczną – 94 35 83 127 lub 94 35 83 151
- drogą elektroniczną – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- za pośrednictwem platformy ePUAP
- pocztą tradycyjną

Dokumenty w wersji papierowej można wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki na korespondencję, która umieszczona jest przy wejściu głównym  do budynku urzędu.

Wójt Gminy Rymań
Mirosław Terlecki

 
Adopcje Zwierząt - ogłoszenie 29.05.2020 r. Drukuj Email

ADOPCJA PSA 20200529

 
Bieszczady, piękne, tajemnicze ... Drukuj Email
Bieszczady38_200x150

,,…jeśli więc kiedykolwiek przyjedziecie w Bieszczady i wybierzecie się na górskie szlaki, to ten nie objęty wzrokiem świat połaninowy stanie naprawdę przed Wami… Od tej pory trwać będzie w Was poprzez osobiste poznanie bezkresu górskich przestworzy. Sercem chwycicie wszystko co piękne i zabierzecie ze sobą na zawsze, bo ten subtelny świat bieszczadzkiej przyrody będzie odtąd Waszą własnością”. Stanisław Orłowski

W dniach 7-11 czerwca br. Seniorzy z gminy Rymań wyruszyli w Polskę południowo-wschodnią, krainę o czystym powietrzu, czystych, krystalicznych rzekach, pod którymi przycupnęły stare-omszałe grody.

Czytaj całość ...
 
Odwołanie zbiórki odpadów wielkogabarytowych i sprzętu elektrycznego Drukuj Email

Odwołanie zbiorki odpadow

 
Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo Drukuj Email

 Aktywna gmina wybory

Komunikat prasowy: http://www.wrir.wzp.pl/aktualnosci/aktywna-gmina-aktywne-osiedle-aktywne-solectwo-0

Rozwijanie demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego to jedno z wielu zadań wpisujących się w realizację Strategii Rozwoju Województwa Zachodniopomorskiego do roku 2030. Jednym z wyznaczników zaangażowania społecznego jest udział w wyborach. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego poprzez konkurs „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo” chce nagrodzić gminy, które osiągną najwyższą frekwencję wyborczą. W puli dla najaktywniejszych jest łącznie 100 tys. zł.

- Frekwencja zawsze była dużym wyzwaniem podczas wyborów na Pomorzu Zachodnim. Ubolewam nad tym, że wśród naszych mieszkańców nie było dotychczas takiej aktywności jak w innych regionach. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu w ten konkurs władz lokalnych uda się zmobilizować mieszkańców naszych sołectw, osiedli i gmin w taką pozytywną rywalizację we wspólnym interesie.  Wierzę, że będzie to wzmocnienie tożsamości i wspólnotowości Pomorza Zachodniego – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Po 25 tys. złotych dotacji dla każdego z laureatów, a łącznie 100 tys. zł. Taką kwotę na realizację potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców gminy chce przeznaczyć Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo” jest skierowany do gmin, które uzyskają najwyższą procentową frekwencję wyborczą w ponownym głosowaniu w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2020. Laureaci zostaną wyłonieni w kategoriach:
- gmina powyżej 100 tys. mieszkańców,
- gmina 40 tys. – 100 tys. mieszkańców,
- gmina 10 tys. – 40 tys. mieszkańców,
- gmina do 10 tys. mieszkańców.

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez Państwową Komisję Wyborczą, Zarząd Województwa wyłoni laureatów konkursu tj. gminy z najwyższą procentową frekwencją wyborczą w każdej z kategorii. Następnie Zarząd skieruje projekt stosownej uchwały pod obrady Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, który zdecyduje o podjęciu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom – laureatom konkursu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 160

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki