Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Strona główna UG Rymań
I minął roczek Klubu Seniora Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Bany   
wtorek, 08 grudnia 2009 10:58
Malowanie_na_szkle_200x150

27 listopada tego roku, to niezwykle pamiętna data, a to dlatego, że dokładnie rok temu w tym właśnie dniu miało miejsce uroczyste otwarcie Rymańskiego Klubu Seniora. Ten rok był niezwykle emocjonujący i aktywny dla klubowiczów. Ważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w pierwszym roku działalności naszego klubu to m.in.:

27.11.2008 r. - uroczyste otwarcie Klubu Seniora w Rymaniu
13.12.2008 r. - coroczne Spotkanie Wigilijne dla członków klubu oraz seniorów z Gminy Rymań
16.01.2009 r.- Bal Karnawałowy
11.02.2009 r. - Bal Karnawałowy, na który nasz Klub został zaproszony do Gościna, do tamtejszego Klubu Seniora
21.05.2009 r. - wycieczka do Ogrodu Botanicznego „HORTULUS" w Dobrzycy
03 - 06.06.2009 r. - wycieczka krajoznawcza Klubowiczów, seniorów, emerytów i rencistów z Gminy Rymań (Sandomierz, Baranów Sandomierski, Tum i okolice)

Czytaj całość...
 
Profesor Władysław Panas "powrócił" na ziemie z lat swojej młodości
Panas_160x146

Spotkanie  poświęcone pamięci Profesora Władysława Panasa, które odbyło się 7 listopada br.  w sali wiejskiej  w Rymaniu, zostało ukazane na stronie internetowej ”Niecodziennika Bibliotecznego” w Lublinie pod linkiem

http://www.niecodziennik.mbp.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=878&Itemid=1

Wszystkich serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze wspomnieniami i spostrzeżeniami  jakie Pan Jerzy Jacek Bojarski z tej pięknej chwili „powrotu” Profesora Władysława Panasa zamieścił pod powyższym linkiem.

Zdjęcia ze spotkania autorstwa Pana Jerzego Jacka Bojarskiego

 
Profesor Władysław Panas jest wśród nas PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 listopada 2009 13:39
DSCF0446_160x120

7 listopada br . w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymaniu odbyło się spotkanie z cyklu Dni Ziemi Rymańskiej poświęcone pamięci Profesora Władysława Panasa.
Do Rymania specjalnie na tę okoliczność przyjechał przyjaciel, a zarazem inicjator  i pomysłodawca spotkania  Pan Jerzy Jacek Bojarski  (redaktor naczelny pisma Miejskiej Biblioteki Publicznej „Niecodziennik Biblioteczny” w Lublinie), rodzina, nauczyciele oraz  koledzy ze szkół i znajomi z miejscowości Dębica.

W to wyjątkowe popołudnie odtworzono filmy przedstawiające Profesora, prezentowano Jego twórczość, a wszystko to przeplatane było wspomnieniami kolegów z młodości.

Czytaj całość ....
 
Becikowe - zmiana zasad wypłaty od listopada 2009 PDF Drukuj Email
Wpisany przez GOPS Rymań   
ciaza_160x109

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu informuje, iż od 1 listopada 2009 r., przy ubieganiu się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka, jak również o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, wymagane będzie przedłożenie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że matka dziecka pozostawała pod opieką lekarską przez okres, co najmniej od 10 tygodnia ciąży do porodu. Powyższy warunek nie dotyczy opiekunów prawnych dziecka i osób, które wystąpiły do sądu o przysposobienie dziecka. Wymóg ten nie dotyczy także osób, które złożą wnioski o ustalenie prawa do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka lub dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka przed 1 listopada 2009 r.

 
Aerobik dla emerytów i rencistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez GOPS Rymań   
aerobic_senior_160x106

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zaprasza serdecznie wszystkich emerytów, rencistów i członków gminnego Klubu Seniora w Rymaniu na zajęcia aerobiku dwa razy w miesiącu w dniach 9.11.2009r., 30.11.2009r., 14.12.2009r., 28.12.2009r. na Sali Wiejskiej w Rymaniu.
Pierwsze zajęcia 9.11.2009r. o godzinie 18:30.

Osobiste zgłoszenia i zapisy przyjmujemy codziennie w GOPS w Rymaniu oraz w godzinach i dniach działania Klubu Seniora.

 
APEL!!! Pomóżmy najbardziej potrzebującym przetrwać zimę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez GOPS Rymań   

bezdomny_160x120

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się do mieszkańców z prośbą o pomoc i wsparcie dla  potrzebujących pomocy w związku z okresem zimowym. Jeżeli mają Państwo informacje o osobach bezdomnych przebywających na klatkach schodowych, piwnicach, działkach, zsypach śmietnikowych, opuszczonych budynkach lub w innych miejscach  prosimy o kontakt z pracownikami socjalnymi GOPS tel. 094 3583127, lub zgłoszenie tego faktu Policji (tel. 997).

Czytaj całość ...
 
Budowa Sali Wiejskiej w Jarkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Usarek   
piątek, 30 października 2009 11:34

Sala_Jarkowo_200x117 Informujemy, że 15 października br. Urząd Gminy Rymań podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie na realizację projektu pt.: „Budowa sali wiejskiej w miejscowości Jarkowo" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki dofinansowaniu Gmina otrzyma wsparcie  na realizację projektu w wysokości 424 200,00 złotych. Całkowity koszt zadania opiewa na kwotę 1 035 174,00 zł. Budynek sali wiejskiej o pow. 309,97 m² będzie mieścił pomieszczenia tj. hol, sala spotkań, zaplecze kuchenne, biuro, sala komputerowa itp. Świetlica z pewnością zaspokoi potrzeby społeczne i kulturalne mieszkańców, podniesie atrakcyjność miejscowości oraz stworzy miejsce spotkań dla społeczności lokalnej w tym głównie dzieci i młodzieży.

 
Dni Ziemi Rymańskiej PDF Drukuj Email
środa, 28 października 2009 12:26

DNI ZIEMI RYMAŃSKIEJ

24.10 – 12.11.2009 R.

sala wiejska w Rymaniu

Z A P R A S Z A M Y

Czytaj całość ....
 
Zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aldona Więcek   
środa, 28 października 2009 10:51

warsztaty_dla_rodzicow_150x189

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zaprasza na bezpłatne zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców - spotkań warsztatowych, które będą odbywać się w siedzibie Klubu Seniora przy ul. Koszalińskiej 18 (Sala Wiejska - wejście od podwórka).

Logo_gops_kolo_kopia

Czytaj całość ...
 
Zapraszamy na aerobik PDF Drukuj Email

fitness_180x120FITNESS

Wszystkich miłośników sportu i rekreacji, którzy cenią sobie ruch i widzą w nim źródło zdrowia, zapraszamy po wakacyjnej przerwie na aerobik. Zajęcia odbywają się w hali sportowej w Rymaniu w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:30.

Serdecznie zapraszamy !

 
Uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo – gaśniczego OSP PDF Drukuj Email
wtorek, 29 września 2009 11:19
wozOSP_200x146

26 września br. odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo – gaśniczego marki Iveco Eurocargo z napędem 4x2 jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymaniu. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Jan Sachs, Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – Roman Budynek, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej – Jerzy Bartnik, Prezes Zarządu Powiatu Kołobrzeskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Eugeniusz Łaput , Wójt Gminy Rymań – Mirosław Terlecki, Przewodniczący Rady Gminy – Mirosław Ekiert, Radni Gminy Rymań, Radna Powiatu – Grażyna Bugaj, Prezes ZGO – Jerzy Stefanowicz oraz strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek. Uroczystego poświęcenia pojazdu dokonał ks. proboszcz Krzysztof Kempa.

Czytaj całość ....
 
„Europejska Gmina - Europejskie Miasto” PDF Drukuj Email
wtorek, 29 września 2009 09:58
wojt_dyplom_180_179

 

16 września bieżącego roku w Poznaniu w pałacu Działyńskich odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień przedstawicielom samorządów terytorialnych z woj zachodniopomorskiego i wielkopolskiego pod nazwą „Europejska Gmina - Europejskie Miasto".

 


Czytaj całość ...
 
Władysław Panas - Profesor, który urodził się w Dębicy. Drukuj Email
wtorek, 22 września 2009 12:02
Wladyslaw_Panas_180x142

Szanowni Państwo,

List adresuję do Osób, u których podejrzewam, że znajdę zrozumienie. Powiem nawet więcej - odzew. Odzew praktyczny. Niech każdy z Szanownego Grona Pedagogicznego czuje się adresatem tego listu. Chciałbym, byście w wolności podjęli decyzję, czy warto nawiązać współpracę? Od czegoś trzeba zacząć.  Ja zaczynam od tego listu. Ad rem.
Nazywam się Jerzy Jacek Bojarski, pochodzę z Lublina. Jestem absolwentem KUL - historia. Będąc nad morzem w Darłówku na wczasach, dnia 9 września 2009 roku, w przedostatni dzień  pobytu odbyłem podróż do Dębicy / k. Rymania - śladami mojego bardzo dobrego kolegi z uniwersytetu, śp. prof. KUL Władysława Panasa (1947-2005).

Czytaj całość ....
 
Uchroń się przed grypą sezonową i nową grypą A(H1N1)v. Drukuj Email
piątek, 18 września 2009 08:02
grypa_200x133

Treści merytoryczne i metodyczne dotyczące profilaktyki grypy sezonowej i nowej grypy A(H1N1)v

W okresie zwiększonej zachorowalności na grypę, należy szczególnie pamiętać o zasadach dotyczących zarówno zdrowego stylu życia, jak też prostych czynnościach higienicznych, które mogą uchronić przed zachorowaniem. Przedstawione poniżej treści zawierają zalecenia merytoryczne oraz metodyczne, które mogą zostać wykorzystane w profilaktyce grypy i wskazania jak postępować w przypadku wystąpienia zachorowań.

Czytaj całość ...
 
Nowy samochód strażacki dla OSP w Rymaniu Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Usarek   
środa, 02 września 2009 12:18

Po długim oczekiwaniu Ochotnicza Straż Pożarna w Rymaniu wreszcie doczekała się nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego. Jest to średni samochód pożarniczy z napędem 4x2 na podwoziu marki Iveco Eurocargo.

Czytaj całość ...
 
Dofinansowanie kosztów nauki dla osób niepełnosprawnych Drukuj Email
Logo_panstwowego_funduszu

INFORMACJA

Urząd Gmina Rymań informuje, że zamierza kontynuować dofinansowanie kosztów nauki w ramach obszaru A pilotażowego programu "UCZEŃ NA WSI - pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko-wiejskie", w związku z tym zamieszcza poniżej informacje dla osoby składającej Wniosek o dofinansowanie kosztów nauki ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Czytaj całość ...
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 67 z 68

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki