PSZOK

Ciekawe strony

Akty normatywne

Strona główna UG Rymań
Dąb Bogusław - odsłonięcie tablicy informacyjnej PDF Drukuj Email

Dab Boguslaw 2012 200x150W dniach 29-30 września odbył się Rajd Rowerowy, którego trasa została wyznaczona szlakiem nowo wybudowanej ścieżki rowerowej i biegła z Karlina przez Gościno i Rymań do Jeziora Popiel.

Zwieńczeniem rajdu było uroczyste odsłonięcie tablicy informacyjnej przy 600 letnim Dębie Bogusław. Na uroczystości obecni byli Wicestarosta Kołobrzeski Mirosław Tessikowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościno Krzysztof Olejnik, Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki, Radni Gminy Rymań oraz uczestnicy rajdu, a nad wszystkim czuwał W-ce Przewodniczący Rady Powiatu p. Antoni Szarmach.

Czytaj całość ...
 
Gramy dla Bartka w Gorawinie PDF Drukuj Email

Bartka impreza charytatywna Gorawino

 
Mammobus 2012 PDF Drukuj Email

mammograf 1 200

Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!

W październiku mammobus kolejny raz odwiedzi powiat kołobrzeski. Panie znów będą miały szansę zgłosić się na profilaktyczne badanie piersi. Czy to zrobią?

 Mimo, iż Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi trwa już kilka lat, poziom przebadania wśród pań nadal nie jest zadowalający. Jedynie 55% mieszkanek powiatu kołobrzeskiego uprawnionych do wykonania mammografii, zgłosiło się na badanie, co oznacza, że nadal wiele Pań nie zdecydowało się, aby zyskać spokój o swoje zdrowie. Czas to zmienić!

Czytaj całość ...
 
Dożynki Gminne w Kinowie 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Usarek   
Dozynki_2012_009_200

Dożynki Gminne w Kinowie

8 września 2011 roku  odbyły się uroczyste Dożynki Gminne zorganizowane przez  Urząd Gminy Rymań przy współpracy z sołectwami Starnin, Kinowo i Jarkowo oraz dużym zaangażowaniem strażaków.

Tegoroczną uroczystość rozpoczęto Polową Mszą Świętą odprawioną przez Ks. Proboszcza Marka Mierzwę.

Starostami tegorocznych  Dożynek byli  Anna Sznitko i Paweł Drozda, którzy wręczyli Wójtowi chleb upieczony z tegorocznych plonów, po czym podzielili nim wszystkich zgromadzonych na uroczystości. Zaś całą imprezę prowadzili Agnieszka i Lech Bany.

Czytaj całość ...
 
Zabawa dożynkowa w Gorawinie PDF Drukuj Email

Dozynki_Gorawino_2012_500

 
Nabór wniosków - działania "Małe projekty" "Odnowa i rozwój wsi" PDF Drukuj Email
nabor_wnioskow_Male_projekty200x274

 

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania (LGD) „Siła w Grupie” wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Małe projekty” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

- Więcej -

 

 

 


nabor_wnioskow_Odnowa_i_rozwoj_wsi_200x274

 

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania (LGD) „Siła w Grupie” wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 


- więcej -

 
Kampania antyazbestowa FZ GAJA PDF Drukuj Email

Azbesta_Gaja

Federacja Zielonych GAJA

 


Ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna
na rzecz usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest

Cele projektu:

- wzmocnienie świadomości instytucji i obywateli RP o szkodliwości azbestu i jego negatywnym wpływie na zdrowie
- zwiększenie indywidualnego zaangażowania instytucji i obywateli w rozwiązywanie problemu usuwania azbestu na terytorium RP
-  promowanie „dobrych praktyk” związanych z usuwaniem azbestu ze środowiska

- promowanie i wspieranie wdrażania krajowego „Programu Oczyszczania Kraju
z Azbestu na lata 2009-2032” („Programu”)
-  wsparcie administracji państwowej (samorządy gminne) w zakresie realizacji zadań publicznych związanych z ograniczaniem azbestu w środowisku oraz jego negatywnego oddziaływania na zdrowie
- monitorowanie procesu realizacji „Programu” poprzez monitoring gminnych programów usuwania azbestu

Czytaj całość ...
 
Komunikat CEIDG PDF Drukuj Email

logo_CEIDG
UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!

Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE.


Chcemy przestrzec przed firmami komercyjnymi przesyłającymi osobom, które założyły działalność gospodarczą, oferty dokonania wpisu w prowadzonych przez siebie rejestrach (katalogach firm). Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski i nie jest wymagany przez przepisy prawa. Rozsyłane pisma, sugerujące konieczność uiszczenia opłaty za wpis do "rejestru przedsiębiorców", są w istocie ofertami handlowymi, o czym świadczą informacje zamieszczone drobnym drukiem. Uiszczona w odpowiedzi na takie pismo opłata za wpis stanowi przychód firmy, która wysyłając pismo wprowadza adresatów w błąd, sugerując publicznoprawny i obligatoryjny charakter tej opłaty.

Czytaj całość ...
 
Dożynki 2012 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 sierpnia 2012 09:12

Dozynki_2012_500pci

 
Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” - głosowanie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 sierpnia 2012 06:43

Konkurs_BGR_glosowanie_na_laureatow_500

 
XXV BARZKOWICKIE TARGI ROLNE PDF Drukuj Email

Targi_rolne_Barzkowice_2012

 
Ankietowe badania rolnicze 17.08 - 24.08.2012 PDF Drukuj Email
Badanie_rolne_200

Urzad_statystyczny_kolor

Główny Urząd Statystyczny prowadzi badania ankietowe w gospodarstwach rolnych na terenie całego kraju. Są one realizowane tylko w tych gospodarstwach, które wylosowano do próby reprezentującej całą zbiorowość gospodarstw rolnych w Polsce.

TERMINARZ BADAŃ GOSPODARSTW ROLNYCH W 2012 R. - pobierz
 
Regionalny Przegląd Zespołów Ludowych PDF Drukuj Email

Biadule

Kolejny sukces Zespołu Śpiewaczego „Biadule”.

21 lipca 2012 roku Zespół po raz drugi brał udział w Regionalnym Przeglądzie Zespołów Ludowych „Tychowo na ludowo”, gdzie podobnie jak w ubiegłym roku zajął I miejsce i otrzymał ZŁOTEGO GOŁĄBKA.

Nie są to jedyne osiągnięcia naszego zespołu ludowego. Znaczące sukcesy zespołu w 2011 roku, to: II miejsce podczas przeglądu kapel, zespołów śpiewaczych, zespołów pieśni i tańca w Regionalnych Prezentacjach Folklorystycznych w Drawsku Pomorskim oraz III miejsce w X Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Złotowie.

Czytaj całość ...
 
Spektakl teatralny PDF Drukuj Email

Spektakl_teatralny_2

 
Amber Energia - oferta pracy PDF Drukuj Email

Amber_Energia__oferta_pracy_200

Firma Amber Energia jest niezależnym dostawcą taryf energii elektrycznej do małych i średnich przedsiębiorstw w całej Polsce. Obsługuje ponad 4000 firm i zatrudnia ponad 200 osób.

W związku intensywnym rozwojem poszukuje osób na stanowisko Koordynatora Zespołu Sprzedażowego.

Ogłoszenie - kliknij

 
Wyprawka szkolna 2012/2013 PDF Drukuj Email
wyprawka_szkolna

„WYPRAWKA SZKOLNA” W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników jest udzielana uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2012/2013 naukę w klasach I-IV szkoły podstawowej, pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty  351 zł, z wyjątkiem uczniów klas I, gdzie dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 504 zł.

Ponadto dofinansowanie do  zakupu podręczników udzielane jest uczniom słabowidzącym, niesłyszącym, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczającym w roku szkolnym 2012/2013 do szkół podstawowych i gimnazjum.

Czytaj całość ...
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki