Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Strona główna UG Rymań
GRAMY DLA BARTKA - koncert charytatywny PDF Drukuj Email
Bartek_Koncert_charytatywny_2012_011

GRAMY DLA BARTKA

 W sobotę, 10 marca 2012 w hali widowiskowo – sportowej w Rymaniu odbył się koncert charytatywny na rzecz pomocy dla chorego na zespół hemolityczno – mocznicowy Bartka Szredera z Gorawina.

Koncert został zorganizowany przy ogromnej współpracy mieszkańców Gorawina z Gminą Rymań.

Tego dnia hala wypełniona była do ostatniego miejsca, sprzedano mnóstwo cegiełek, w skutek czego w imprezie  wzięło udział ponad  500 osób, a wśród nich był poseł Czesław Hoc, burmistrz miasta Gościno Marian Sieradzki, dyrektor Zespołu Szkół im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu, radni i sołtysi. W koncercie uczestniczył również Bartek Szreder z rodziną.

Czytaj całość ...
 
Dzień Kobiet 2012 PDF Drukuj Email
sala_dzien_kobiet

NAJMILSZE ŚWIETO PAŃ

 Początek Święta Dnia Kobiet przyjąć można na obchody w starożytnym Rzymie Było to święto macierzyństwa i płodności. Tego dnia mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Dzisiejsza forma Narodowego Dnia Kobiet odbyły się ponad 110 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki dla upamiętnienia odbywającego się rok wcześniej nowojorskiego strajku pracownic przemysłu odzieżowego przeciwko złym warunkom pracy.

Czytaj całość ...
 
Nordic Walking PDF Drukuj Email

Spacer_z_kijkami_plakat_500

Poprawiony: poniedziałek, 12 marca 2012 13:10
 
Turniej Halowej Piłki Nożnej - 04.02.2012 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Usarek   
Turniej_pilki_halowej_04022012_008

Turniej Halowej Piłki Nożnej

 W niedzielę, 04.02.2012 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Rymaniu odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej, w którym drużyny walczyły o Puchar Wójta Gminy Rymań.

I miejsce zajęła drużyna Jantar Siemyśl, II miejsce – Błękitni Trzygłów,  III miejsce – Grot I, IV miejsce – Syrena Grot z Rymania, V miejsce – Grot II, VI miejsce – Resko Karcino, VII miejsce – Gościno.

Czytaj całość ...
 
Koncert charytatywny dla Bartka - harmonogram PDF Drukuj Email

Zaproszenie_Bartek_harmonogram

TRANSPORT MIESZKAŃCÓW GMINY RYMAŃ

NA KONCERT CHARYTATYWNY W DNIU 10 MARCA 2012R.

GIMBUS SZKOLNY:

Godz. 15.00 – Petrykozy (przestanek PKS)

Godz. 15.05 – Jarkowo (przystanek PKS)

Godz. 15.10 – Kinowo (przystanek PKS)

Godz. 15.15 – Starnin (przystanek PKS)

Godz. 15.25 – Skrzydłowo (przystanek PKS)

Godz. 15.30 – Rzesznikowo (przystanek PKS)

Godz. 15.40 – Bukowo (przystanek PKS)

Firma Przewozowa TOB-BUS:

Godz. 15.30 – Drozdowo (przystanek PKS)

Godz. 15.35 – Gorawino (przystanek PKS)

BUS SZKOLNY:

Godz. 15.30 – Dębica (przystanek PKS)

Godz. 15.35 – Leszczyn (przystanek PKS)

Wyjazd z Rymania wszystkich autobusów po imprezie

- godz. 19.20 (trasy odwozu takie same jak przywozu).

Uwaga: w autobusach nie zabezpieczamy opiekunów, dzieci nieletnie powinny być transportowane pod opieką osób pełnoletnich
 
Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” PDF Drukuj Email
Konkurs_BGR_200

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, już po raz X organizuje Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” w kategorii podmiotów prowadzących indywidualną działalność rolniczą.
Do 16 marca 2012 r. Kasa przyjmuje od zainteresowanych zgłoszenia udziału w Konkursie na formularzu załączonym do regulaminu, dostępnego w Placówkach Terenowych i Oddziałach Regionalnych KRUS oraz na stronie internetowej www.krus.gov.pl.

 

Regulamin konkursu BGR 2012

Formularz zgłoszenia do konkursu BGR 2012

 
Pomoc dla bezdomnych psów PDF Drukuj Email

pomoc_psom_500

 
Koncert charytatywny dla Bartka PDF Drukuj Email

Bartek_koncert_charytatywny_500

 
Turniej Piłki Siatkowej 11.02.2012 r. - podsumowanie PDF Drukuj Email
Turniej_Siatkowka_11022012_podsumowanie

Turniej Piłki Siatkowej

 W sobotę, 11.01.2012 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Rymaniu odbył się po raz trzeci Turniej Piłki Siatkowej, w którym drużyny walczyły o Puchar Wójta Gminy Rymań.

W turnieju uczestniczyło 10 drużyn. Sportową rywalizację wspomagała miła i życzliwa atmosfera. Nawet w najtrudniejszych chwilach uśmiech nie znikał z twarzy zawodników.

Czytaj całość ...
 
TaeKwon-Do w Rymaniu PDF Drukuj Email

TaeKwon-Do_plakat_500

 
Turniej piłki siatkowej - 11.02.2012 PDF Drukuj Email

Turniej_Siatkowka_11022012_500

 
Złoty medal „Za zasługi dla obronności kraju” PDF Drukuj Email
IMG_2997_200x168Na styczniowej sesji Rady Gminy w Rymaniu odbyła się niecodzienna uroczystość.

Mieszkańcy Rymania, Państwo Urszula i Roman Musiałowie otrzymali złote medale „Za zasługi dla obronności kraju”. W imieniu Ministra Obrony Narodowej odznaczenia dokonał  Zastępca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kołobrzegu mjr Leszek Gutta.

Złoty medal „Za zasługi dla obronności kraju” to polskie odznaczenie wojskowe nadawane przez Ministra Obrony Narodowej, przyznawane w dowód uznania dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do umocnienia rozwoju i obronności kraju.
Medal ten przyznawany jest również dla rodziców, których co najmniej pięcioro dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową albo co najmniej troje dzieci pełni zawodową służbę wojskową.

Czytaj całość ...
 
Jasełka - Tytuł laureata I stopnia dla Starnina PDF Drukuj Email
jaselka_150x137 Tytuł laureata I stopnia dla Starnina

 W dniach 11 – 13.01. 2012 r. w Klubie Wojskowym ,,Piast” w Kołobrzegu odbywał się VII Regionalny Przegląd Jasełek ,,Idą kolędnicy”. Wzięło w nim udział blisko 500 młodych aktorów. Przed publicznością zaprezentowały się zespoły teatralne z 18 szkół podstawowych, gimnazjów i ośrodka ,,Okruszek”.

Celem owego przeglądu jest możliwość artystycznego opowiedzenia przez dzieci historii Bożego Narodzenia, wspólne śpiewanie kolęd, kultywowanie polskiej tradycji i integracja środowisk twórczych powiatu kołobrzeskiego. Głównym kryterium, jakie brało pod uwagę tegoroczne jury był aspekt wychowawczy.

Czytaj całość ...
 
1% dla Bartka PDF Drukuj Email
Bartek_100x129

1% daje nadzieję i wiarę w człowieka

Bartek który obecnie ma 16 lat, od urodzenia choruje na niewydolność nerek, jest po przebytym, ostrym zespole hemolityczno-mocznicowym.

Podczas leczenia szpitalnego nasze dziecko zakażono Wirusem Żółtaczki typu C i  wszczepiono grzyba do otrzewnej, w następstwie czego nie może być poddawany dializom otrzewnym  w domu .Od 2001 roku 3 razy w tygodniu bez względu na pogodę, czy samopoczucie Bartka, jest dowożony do Szczecina na pięciogodzinne dializy. Po tylu latach choroba  w znacznym stopniu obciążyła organizm naszego dziecka, wyniszczając układ pokarmowy i układ krążenia oraz osłabiając pracę serca.

Czytaj całość ...
 
Odbiór odpadów 2 PDF Drukuj Email
KeyPax

78-220 Tychowo Modrolas 14/2 tel.: 509244646
mail.: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szanowni Państwo:

Jesteśmy zainteresowani odbiorem odpadów z takich jak zużyte worki, bigbagi i inne według Państwa zapotrzebowania. W razie zainteresowania prosimy o kontakt.

 Z poważaniem,
Andrzej Szczechowski

 
Odbiór odpadów PDF Drukuj Email
KeyPax

78-220 Tychowo Modrolas 14/2 tel.: 509244646
mail.: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szanowni Państwo:

Jesteśmy zainteresowani odbiorem odpadów takich jak azbest, papa odpadowa, wełna odpadowa i inne według Państwa zapotrzebowania. W razie zainteresowania prosimy o kontakt.

 Z poważaniem,
Andrzej Szczechowski

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki