Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Strona główna UG Rymań
Spotkanie z pracodawcą KORPO w PUP w Kołobrzegu - 23.05.2024 r. PDF Drukuj Email

spotkanie z pracodawcą KORPO 500

 

Zachęcamy do udziału w spotkaniu !

https://www.facebook.com/KORPOkorpojawor

 

spotkanie z pracodawcą KORPO szczegoly 510

 
Obwieszczenie Wójta nr BD.6620.04.2024 z dnia 26.04.2024 r. PDF Drukuj Email

Obwieszczenie Wójta nr BD.6620.04.2024 z dnia 26.04.2024 r. o prowadzonym postępowaniu z udziałem społeczeństwa. Przedsięwzięcie:

"Zmiana warunków eksploatacji składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i objęte na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Mirowie, dz. nr 437/2 obr. Leszczyn".

 

- POBIERZ -


Link do ogłoszenia w BIP: https://bip.ryman.pl/bip/ochrona-srodowiska/obwieszczenia/2024

 
Pierwsza sesja Rady Gminy Rymań - 06 maja 2024 r. PDF Drukuj Email
sala konferen 200x150OGŁOSZENIE
I sesja Rady Gminy w Rymaniu

Na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r.,  poz. 40, z późn. zm.) w związku z art. 167 § 1 pkt 10 z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2023 r.,poz.2408) Komisarz Wyborczy w Koszalinie II postanawia zwołać pierwszą sesję nowo wybranej Rady Gminy Rymań na kadencję 2024-2029 w dniu:

 

06 maja 2024 roku o godz. 11:00
Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rymań, ul. Szkolna 7.

Postanowienie Komisarz Wyborczy w Koszalinie II w sprawie zwołania pierwszej sesji Rady Gminy Rymań - POBIERZ

Link do transmisji na żywo obrad Rady Gminy Rymań

 
Sesja Rady Gminy Rymań - 21 marca 2024 r. PDF Drukuj Email
sala konferen 200x150O G Ł O S Z E N I E

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 40 z późn. zm.)

zwołuję sesję Rady Gminy Rymań w dniu:

21 marca 2024 roku o godz. 12:30

 sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rymań, ul. Szkolna 7, z następującym porządkiem obrad:

porządek obrad
 
Oferta realizacji zadania publicznego złożona w dniu 23.04.2024 r. - Stowarzyszenie Historyczne Dębosz PDF Drukuj Email
środa, 24 kwietnia 2024 09:32

Logo Debosz 1122x1151. Oferta realizacji zadania publicznego złożona w dniu 23.04.2024 r. - POBIERZ

2. Zarządzenie Nr 27/2024 w sprawie ogłoszenia oferty na realizację zadania publicznego w Gminie Rymań, złożonej przez organizację pozarządową - POBIERZ

 
Turniej recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne 2024" - eliminacje gminne PDF Drukuj Email

 55. TURNIEJ RECYTATORSKI
„PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”

Turniej recytatorski PTAKI PTASZKI 2024 500PX

 

19 kwietnia 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymaniu odbyły się eliminacje gminne 55. REGIONALNEGO TURNIEJU RECYTATORSKIEGO „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”. Turniej został zapoczątkowany w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Koszalinie, za czasów dawnego województwa koszalińskiego. Jest wiele osób, które z dużym sentymentem podchodzi do niego, chociażby z tego powodu, że sami byli jego uczestnikami, a teraz przygotowują swoje dzieci, wnuki, bądź uczniów.

Recytatorów oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
1) PANI ANETA MAJEWSKA – PRZEWODNICZĄCA KOMISJI
2) PANI RENATA MAKSYMIUK
3) PANI MAGDALENA MAĆKIEWICZ

W Turnieju wzięło udział 15 uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rymaniu. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się we wspaniale dobranym repertuarze oraz pokazali bardzo wysoki poziom zarówno recytatorski, jak również aktorski. Byliśmy pełni podziwu i zachwytu przy prezentacji każdego utworu.

Niestety, konkursy mają to do siebie, że z tych bardzo dobrych, wybiera się najlepszych.

Po trudnej naradzie udało się osiągnąć kompromis.

Recytatorami, którzy będą reprezentowali Gminę Rymań w eliminacjach powiatowych w Kołobrzegu 24 kwietnia 2024 roku, będą:

w kategorii „PTASZĄT”:
1. Kamil Szczepanek
2.
Lena Mleczek
3. Martyna Pasieka

w kategorii „PTASZKÓW”:
1. Marta Borek
2. Zuzanna Wyroda

w kategorii „PTAKÓW”:
1. Maja Kraczkowska

 Wyróżnienia otrzymali:
1. Karolina Kanderska
2. Małgorzata Popielarz
3. Wiktor Serwach
4. Kacper Rodak

Podziękowania za udział w Turnieju otrzymali:
1. Oskar Kuźma
2. Pola Szwarc
3. Nadia Kasperowicz
4. Maja Dwornik
5. Julia Galant

Wszystkim uczestnikom Dziękujemy za udział i gratulujemy wspaniałej pasji, jaką jest recytacja. Słowa uznania i Podziękowania oraz gratulacje składamy także nauczycielom, rodzicom i opiekunom recytatorów.

Szczególne Podziękowania kierujemy Paniom Renacie Maksymiuk, Anecie Majewskiej i Magdalenie Maćkiewicz z Komisji Konkursowej oceniającej Turniej, a także Pani Alinie Korneckiej za pomoc w przygotowaniach do Eliminacji Gminnych 55. Turnieju Recytatorskiego „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”.

Uczestnicy otrzymali okazjonalne dyplomy oraz książki.

 
Giełda pracy w dn. 06.05.2024 r. w PUP w Kołobrzegu PDF Drukuj Email

Giełda pracy PUP K eg

 
Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rymaniu - 2024.04.16 PDF Drukuj Email
wtorek, 16 kwietnia 2024 13:32

Banner Szkola Podstawowa 172

1. Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rymaniu_2024.04.16 - POBIERZ

2. Klauzula RODO - POBIERZ

3. Zarządzenie Nr 30/2024 w sprawie powołania komisji konkursowej w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rymaniu - 2024.05.07 - POBIERZ

 
Barzkowicka Wiosna – Wiosenna Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska 11 - 12 maja 2024 PDF Drukuj Email

Barzkowicka Wiosna 550PLAKAT w PDF - pobierz

 
Ostrzeżenie dla wnioskodawców programu "Czyste Powietrze" przed nieuczciwymi wykonawcami PDF Drukuj Email

Jeżeli chcesz złożyć wniosek o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”, a ktoś proponuje Ci pompę ciepła „za darmo”, zapytaj w swojej gminie zanim się zgodzisz i coś podpiszesz. Zapytaj o sprawdzonego wykonawcę rodzinę i znajomych. Nie podpisuj pełnomocnictwa bez zapoznania się z treścią umowy. Dotacja jest dla Ciebie, nie dla Wykonawcy. Pamiętaj: wymiana kopciucha plus termomodernizacja, to niższe rachunki, komfortowy dom, zdrowe i czyste powietrze.”

 

Nagranie audio dot. nieuczciwych praktyk

- POBIERZ I ODSŁUCHAJ -

 

Ostrzeżenie Sprawdzaj oferty i nie podpisuj od razu 550

 

OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW
PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.

Uwaga na nierzetelnych wykonawców

Jeśli jesteś wnioskodawcą lub beneficjentem dotacji z programu „Czyste Powietrze”, to bądź czujny i rozważny w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej zajmującej się wymianą źródła ciepła. Szczególnie uważaj na tych, którzy pukają do Twoich drzwi i oferują coś „za darmo”. Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.

Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie, jak i wykonującej jego montaż, należy do Państwa – naszych wnioskodawców i beneficjentów.

W programie „Czyste Powietrze” najwyższe bezzwrotne dofinansowanie, z kompleksową termomodernizacją i wymianą źródła ciepła, to nawet 136 200 zł, ale VAT zawsze musi dopłacić wnioskodawca.

Jeśli ktoś oferuje usługę „za darmo”, warto mieć wątpliwości co do rzetelności takiej oferty. Jeśli przedstawiciel firmy podsuwa pełnomocnictwo w ramach programu „Czyste Powietrze”, a nie daje możliwości na spokojne zapoznanie się z warunkami umowy – warto zastanowić się nad rzetelnością takiej oferty.

Podpisując pełnomocnictwo, dajesz komuś prawo do dysponowania przyznaną Ci dotacją.

Wysokie rachunki bez termomodernizacji

Oferta na zainstalowanie wyłącznie nowego źródła ciepła w budynku, który wymaga termomodernizacji (tj. docieplenia przegród, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej itp.), może skutkować wysokimi rachunkami za ciepło w okresie grzewczym.

Dlatego jeśli decydujesz się na wymianę wyłącznie starego kopciucha na nowe źródło ciepła, np. pompę ciepła, upewnij się, że Twój dom jest odpowiednio docieplony.

„Za chwilę” sprawdzone urządzenia grzewcze z programu

Wybierając źródło ciepła do swojego domu, korzystaj z listy zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM: lista-zum.ios.edu.pl).

Już teraz możesz złożyć wniosek o dotację z programu „Czyste Powietrze” planując termin zakupu i instalacji urządzenia po 13 czerwca br. Po tym terminie na liście ZUM znajdziesz tylko te pompy ciepła, które obecnie przechodzą dodatkową weryfikację efektywności i jakości.

Dlatego składając wniosek, warto poczekać z zakupem i instalacją urządzenia. Wtedy, mając docieplony budynek i pewne urządzenie wysokiej jakości (wybrane z listy ZUM), zyskasz cieplejszy i tańszy w eksploatacji dom.

Rekomendacje

W ramach programu możesz otrzymać dotację na termomodernizację budynku jednorodzinnego wraz z wymianą źródła ciepła. Upewnij się, że dobór nowego źródła ciepła został Ci wskazany zgodnie ze stanem budynku. Urządzenie musi mieć odpowiednią moc i sprawność. Najlepiej pokaże to audyt energetyczny.

Skonsultuj się w gminnym punkcie konsultacyjno-informacyjnym „Czystego Powietrza”, czy oferta, którą przedstawił Ci wykonawca jest zgodna z potrzebami Twojego budynku.

Uczulamy wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą skorzystać z programu na fakt, że tylko docieplony budynek z nowym źródłem ciepła – to pewne rozwiązanie które przyniesie korzyści.

Pamiętaj!

Nie należy przyjmować ofert na wymianę samego źródła jeśli dom wymaga docieplenia! To podstawa. Sprawdzaj, co podpisujesz i pamiętaj, że dotacja jest dla Ciebie, a nie dla wykonawcy.

Miej na uwadze, że zestawienie: pompa ciepła i budynek nieocieplony, to najczęściej wysokie rachunki!

Program „Czyste Powietrze” oferuje dofinansowanie na docieplenie budynku z wymianą źródła ciepła poprzedzone audytem energetycznym – są to koszty kwalifikowane. Skorzystaj z takiej kompleksowej i w pełni korzystnej oferty programu „Czyste Powietrze”.

Życzymy zadowolenia z ciepłych domów,
niskich rachunków za ogrzewanie
i czystego powietrza!

czystepowietrze.gov.pl

LOGO 550

 
Nowy numer biuletynu PULS RYMANIA 1/2024 (83) PDF Drukuj Email
PR 83 Marzec 2024 171Zapraszamy do czytania najnowszego numeru biuletynu PULS RYMANIA 1/2024 (83), który zawiera między innymi takie artykuły jak:

- DODATEK OSŁONOWY 2024
- 9 lutego 2024 roku stał się wyjątkowym dniem dla Gminy Rymań. Dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu w wysokości 648 210,00 zł, pochodzącemu z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, nasza gmina wzbogaciła się o nowoczesny ciągnik komunalny wraz z zamiatarką i przyczepą.
- WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY XXXII FINAŁ – 28 STYCZNIA 2024 r.
- Dzień Kobiet i Mężczyzn w Rymaniu.
- Jubileusze w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.
- „Beskid-kraina dziedzictwa i kultury”
- Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych Mirowo 14.

 

Pobierz PULS RYMANIA 1/2024 (83)

Zachęcamy róznież do przeczytania dodatku:
Sprawozdanie - Kadencja Rady Gminy Rymań 2018-2024

 
Obwieszczenie Wójta nr BD.6620.01.2024 z dnia 26.03.2024 r. PDF Drukuj Email

Obwieszczenie Wójta nr BD.6620.01.2024 z dnia 26.03.2024 r. o prowadzonym postępowaniu z udziałem społeczeństwa. Przedsięwzięcie:
"Budowa Zakładu Recyklingu Odpadów Budowlanych" na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Mirowie.

- POBIERZ -


Link do ogłoszenia w BIP: https://bip.ryman.pl/bip/ochrona-srodowiska/obwieszczenia/2024

 
Realizacja wypłat końcowych przez ARiMR PDF Drukuj Email

Nowe logo ARIMR 250px

Realizacja płatności końcowych

 Do 26 marca 2024 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała blisko 3,6 mld zł w ramach płatności końcowych z tytułu dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W tej kwocie są też pieniądze wypłacone w ramach ekoschematów powierzchniowych – 1,73 mld zł. Łącznie z zaliczkami do rolników w ramach dopłat za 2023 rok trafiło niemal 12,8 mld zł.

Od 16 października do 30 listopada 2023 roku wypłacane były zaliczki płatności bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W tym okresie na konta beneficjentów trafiło niemal 9,2 mld zł. Od 1 grudnia przekazywane są płatności końcowe. Do 26 marca ARiMR wypłaciła je w kwocie blisko 3,6 mld zł, w tym 1,73 mld zł rolnikom, którzy w swoich wnioskach o dopłaty złożyli deklarację prowadzenia praktyk w ramach ekoschematów powierzchniowych. Natomiast ubiegający się o wsparcie w ramach ekoschematu „Dobrostan zwierząt”, ze względu na niezakończone jeszcze okresy referencyjne dla niektórych wariantów, na środki muszą poczekać.

W Powiecie Kołobrzeskim naliczanie i wypłata płatności przebiega intensywnie. W ramach płatności końcowych wypłacono rolnikom prawie 28,5 mln złotych W tym samym czasie obsłużono ponad 1000 wniosków dot. m.in. dopłat do materiału siewnego, nawozów, rodzin pszczelich, prosiąt, zbóż i roślin oleistych, kukurydzy gryki, pszenicy i KGW na łączną kwotę ponad 19 mln złotych. Obsłużono ponad 3000 wniosków. Obecnie kontynuowane są prace nad : wnioskami Kampanii 2023, dopłatami do strat w uprawach 2023, wnioskami premiowymi -Rozwój gospodarstw rolnych.

Czas na wydanie decyzji w sprawie przyznania dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 r. mija 31 maja 2024 r., a realizacja wypłat z tego tytułu powinna się zakończyć do 30 czerwca 2024 r.

Warto, by oczekujący na pieniądze beneficjenci sprawdzili, czy ARiMR ma właściwe numery kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, pieniędzy nie uda się skutecznie przekazać.

Punkt informacyjny BP ARiMR w Siemyślu

 
ZIT KKBOF - konsultacje społeczne Strategii PDF Drukuj Email

Konsultacje społeczne projektu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2030 

Serdecznie zapraszamy do wyrażenia swojej opinii na temat projektu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2030.

W jaki sposób powinna rozwijać się gmina i powiat? Jak powinna być prowadzona współpraca samorządów w kontekście terytorialnym? Czy wskazane cele i priorytety są właściwe?

Zachęcamy mieszkańców, instytucje społeczne i podmioty gospodarcze do zgłaszania uwag i opinii dotyczących  dokumentu Strategii ZIT KKBOF. 

Dokument obejmuje obszar 23 samorządów z powiatów koszalińskiego, kołobrzeskiego, białogardzkiego i Miasto Koszalin.

Niniejszy dokument to wytyczne dla samorządów, które będą podstawą do  podejmowania działań na rzecz dalszego rozwoju.

Informacje o konsultacjach:

  1. Konsultacje społeczne przeprowadzone będą od dnia 14 marca 2024 r. do dnia 28 marca 2024 r.
  2. Wszyscy zainteresowani, w określonym powyżej terminie mogą zapoznać się z dokumentem projektu Strategii ZIT KKBOF.
  3. Projekt dokumentu Strategii ZIT KKBOF dostępny jest na stronach internetowych samorządów wchodzących w skład porozumienia jednostek samorządu terytorialnego (strony internetowe gmin powiatu koszalińskiego, kołobrzeskiego, białogardzkiego i Miasta Koszalin oraz stronach internetowych Starostw Powiatowych).
  4. Każdy ma prawo składania uwag i wniosków w terminie określonym powyżej.
  5. Uwagi i wnioski można zgłaszać  poprzez wypełnienie formularza konsultacyjnego zamieszczonego na stronach internetowych Partnerów porozumienia jednostek samorządu terytorialnego KKBOF.

Uwagi do dokumentu można składać:
1. drogą elektroniczną, przesyłając formularz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2. pisemnie, przesyłając formularz na adres pocztowy na adres: Urząd Miejski; Rynek Staromiejski 6-7, 75-007 Koszalin – z dopiskiem „Konsultacje społeczne Strategii ZIT KKBOF”

3. osobiście:
- podczas spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się w dn. 22 marca br. w g. 13-15 w sali klubowej A w Urzędzie Miejskim w Koszalinie, Rynek Staromiejski 6-7 (poziom -1)
- w siedzibie punktu konsultacyjnego: ul. Zwycięstwa 42, Koszalin, piętro II, pokój nr 212 w godzinach otwarcia: pon-pt – 8.00 – 15.00
- lub telefonicznie: 94 348 39 12; 94 348 39 13

Uwagi i wnioski zgłoszone po dniu 28 marca 2024 r. nie będą rozpatrywane.

Załączniki:
1. Formularz zgłaszania wniosków - POBIERZ
2. Strategia ZIT KKBOF (projekt) - POBIERZ
3. Lista zamierzeń inwestycyjnych - POBIERZ

 
Konkursu Urząd skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy PDF Drukuj Email

Konkursu Urząd skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych - 16-17.04.2024 r. PDF Drukuj Email

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Wójt Gminy Rymań informuje o zbliżającym się wiosennym terminie zbiórki odpadów wielkogabarytowych, bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych. Odpady odbierane będą wyłącznie od mieszkańców, którzy wcześniej zgłoszą taką potrzebę, tj. do dnia 15.04.2024 r. pracownikowi Urzędu Gminy Rymań.

Kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy:
Nr telefonu: 94 35 34 821 w godzinach od 7:15 do 15:15
E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych

REJON ZBIÓRKI

DATA

RYMAŃ, BUKOWO, GOŁKOWO, STARZA, RZESZNIKOWO, RZESZNIKÓWKO,
SKRZYDŁOWO, CZARTKOWO, JAGLINO, PŁONINO, KAMIEŃ RYMAŃSKI,
LESZCZYN, MIROWO, DĘBICA.

 16.04.2024 r.

DROZDOWO, DROZDÓWKO, LĘDOWA, GORAWINO, RĘBICE, JARKOWO,
MECHOWO, PETRYKOZY, KINOWO, STARNIN, BĘBNIKĄ

 17.04.2024 r.

 

Odpady należy wystawić przed posesję w dzień poprzedzający zbiórkę. Wystawione odpady nie powinny stwarzać zagrożenia dla zdrowia oraz utrudniać ruchu.

Odbierane będą:
1.
tekstylia: np. zużyta odzież, kołdry;
2. odpady wielkogabarytowe, do których należą: stare meble - stoły, szafy, krzesła, tapczany, łóżka, fotele, sofy, dywany, materace, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów itp.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą i odbierane nie będą: wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak: deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, wanny, umywalki, muszle toaletowe, grzejniki, płytki, roletyjak również części samochodowe, opony, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe oraz sprzęt elektroniczny: lodówki, kuchenki, telewizory, komputery, itp. Odpady nie objęte zbiórką nie będą odbierane, a właściciel posesji będzie zobowiązany do ich usunięcia.

Firmą świadczącą usługę wywozu wyżej wymienionych odpadów jest:
Zakład Usługowo - Handlowy "JOD-KAR"
Krzywopłoty 18
78-230 Karlino.

UWAGA:

Posiadacz większej ilości odpadów budowlanych powinien zamówić odbiór i utylizację tej frakcji odpadów (za opłatą) u firmy posiadającej wpis do rejestru działalności regulowanej (wykaz tych firm znajduje się na stronie internetowej www.ryman.pl).

Niewielkie ilości odpadów budowlanych (po remontowych) można również oddać bezpłatnie w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajdującym się w miejscowości Mirowo 14 (zasady funkcjonowania oraz godziny otwarcia PSZOK znajdują się na stronie internetowej www.ryman.pl).

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki